Hokejisti RuskaReuters

Rusi otočili zápas s Lotyšmi. Na šampionáte sú bez straty bodu

18.05.2019, 15:08
V sobotňajšom súboji chvíľu trvalo, kým sa dostali k svojej typickej kombinačnej hre, základ triumfu položili tromi gólmi v druhej tretine.

Ruskí hokejisti zdolali vo svojom piatom zápase na 83. MS Lotyšsko 3:1 a s plným počtom bodov naďalej vedú tabuľku bratislavskej B-skupiny.

Zborná si víťazstvom definitívne zabezpečila postup, vo zvyšných dvoch skupinových zápasoch bude bojovať o čo najlepšie nasadenie do štvrťfinále.

Najbližšie ju čaká v nedeľu duel proti Švajčiarsku (20.15). Lotyši majú už len teoretickú šancu na postup, ak ju chcú živiť, musia bezpodmienečne vyhrať v pondelok nad úradujúcimi majstrami sveta Švédmi (16.15).

B-skupina (Bratislava):
Lotyšsko - Rusko 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Góly: 11. Cibulskis (Indrašis) – 21. Orlov (Kovaľčuk, Plotnikov), 24. Gusev (Dadonov, Kučerov), 33. Kučerov (Anisimov). Rozhodovali: Hribik (ČR), Sidorenko – Goľjak (obaja Biel.), Oliver (USA), vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Zadorov (Rus.) 10 min osob. trest za narazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9084 divákov.
Lotyšsko: Merzlikins (40. - 41. Gudlevskis) - Kulda, Cibulskis, Zile, Sotnieks, Jaks, Balinskis – Balcers, Blugers, Keninš - Darzinš, Meija, Indrašis - Rob. Bukarts, Bičevskis, Rih. Bukarts - Marenis, Batna, Gegeris - Dzierkals
Rusko: Vasilevskij - Sergačov, Nesterov, Zajcev, Orlov, Gavrikov, Chafizullin, Zadorov - Dadonov, Malkin, Grigorenko - Barabanov, Kuznecov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, Gusev - Plotnikov, Andronov, Kovaľčuk - Telegin

Rusi si dokázali v prvej tretine vytvoriť chvíľami až drvivý tlak, no trápili sa v koncovke. Anisimov, Ovečkin i Gavrikov nevyužili sľubné príležitosti, Kučerov trafil žŕdku.

Lotyši v 11. minúte udreli v presilovke 4 proti 3 a dostali sa prekvapujúco do vedenia zásluhou Cibulskisa. Favorit bol ale trpezlivý a pomohol mu gól v úvode druhej časti, po ktorom sa upokojil a začal hrať svoju typickú hru.

Následne Gusev poslal zbornú do vedenia a v 33. minúte zrazenou strelou trafil presne medzi betóny Merzlikinsa Kučerov - 1:3. Rusi gradovali tempo, v tretej časti neraz roztočili v obrannom pásme súpera kolotoč. V 51. min.

Orlov zblízka opečiatkoval konštrukciu lotyšskej bránky. Rusi v závere laxnou hrou dovolili súperovi dostať sa do niekoľkých prečíslení, no skóre sa už nezmenilo. Lotyšom nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)

8. Taliansko 5 0 0 0 5 0:38 0

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
20. apríl 2024 15:56