Slováci si proti outsiderovi splnili úlohu. Živíme ešte malú nádej na postup

18.05.2019, 19:30
Slovenskí hokejisti vyhrali bez problémov nad najväčším outsiderom z Británie 7:1.

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS nad Veľkou Britániou 7:1. Už v 2. minúte sa dostali do dvojgólového vedenia a po celý zápas mali hru vo svojej réžii.

Do streleckej listiny sa zapísalo sedem hráčov, vrátane už 5-gólového Matúša Sukeľa.

V tabuľke A-skupiny majú 9 bodov a naďalej živia šancu na postup do štvrťfinále, k tomu však potrebujú, aby Američania nezískali v zostávajúcich dvoch zápasoch viac ako jeden bod.

Briti nastúpia na svoj posledný zápas v A-skupine v pondelok 20. mája od 16.15 proti Francúzsku. Slováci budú hrať po dvoch dňoch voľna v utorok od 16.15 s Dánskom.

A-skupina (Košice):
Veľká Británia - Slovensko 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)
Góly: 18. Hammond (Richardson) - 3. Sekera (Buc, Lunter), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. Sukeľ (Liška, Koch), 58. Bondra (Koch, Nagy). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Reneau – Hancock (obaja USA), Lhotský (ČR), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 7440 divákov(vypredané).
zostavy:
Veľká Británia: Bowns (17. Whistle) - D. Phillips, O'Connor, Richardson, Lee, Mosey, Ehrhardt, Billingsley - Betteridge, Davies, Lake - Dowd, Hammond, Farmer - Shields, Perlini, Kirk - J. Phillips, Lachowicz, Ferrara
Slovensko: Godla - Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry - Tatar, Hudáček, Pánik - Nagy, Krištof, Studenič - Daňo, Sukeľ, Lantoši - Lunter, Buc, Liška - Bondra.
zostavy:

​Slovenský tím sa do nováčika elitnej kategórie pustil bez rešpektu a od úvodu sa hralo najmä pred brankárom Bownsom. Už po 7 sekundách nebezpečne strieľal Tatar, ale Bownsa neprekonal.

Po chybe Slovákov v strednom pásme sa Betteridge v 2. minúte dostal do brejku, vo výbornej príležitosti mu však odskočil puk. Krátko na to vybojovali Lunter s Bucom puk pre Sekeru, ktorý otvoril skóre - 0:1. Rušný úvod zápasu podčiarkla o 24 sekúnd individuálna akcia Tatara, ktorá znamenala skóre 0:2.

Bondra vo svojom prvom striedaní vybojoval presilovku, v ktorej Marinčin strelou od modrej upravil na 0:3. V 13. minúte sa v oslabení dostal do úniku Bondra, ale Bowns jeho šancu zmaril rovnako ako o tri minúty Feherváryho pokus. Godla prišiel o čisté konto v 18. minúte, keď Richardsonovu strelu vyrazil priamo pred Hammonda, ktorý využil nepozornosť protihráčov - 1:3.

Aj druhú tretinu začali Slováci veľkou šancou, Hudáček však svojou technickou parádičkou neprekvapil brankára Whistleho, ktorý v závere prvej časti vystriedal Bownsa. Ďalší gól síce nepridal v 24. minúte Buc, ale Čajkovský krátko na to namieril presne - 1:4. Hernú pohodu slovenského tímu dokumentoval individuálnou akciou v polovici zápasu Studenič (1:5) a v 36. minúte Sukeľ využil ideálny odraz puku po Liškovej strele - 1:6.

Slovenskí reprezentanti chceli fanúšikov potešiť aj v tretej tretine, snažili sa pridať ďalšie góly, no viackrát stroskotali na Whistleovi. V 46. minúte nezvýšil skóre Nagy a o štyri minúty nevyšiel blafák ani Nagyovi. Naďalej sa hralo najmä pred britským brankárom, ktorého v 58. minúte prekonal aj Bondra, keď tečoval Kochovu strelu.

8. Veľká Británia 6 0 0 0 6 5:38 0

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedie

Najdôležitejšie momenty zo zápasu sledujte v online prenose:

Online prenos: Slovensko - Veľká Británia 22:24 Koniec, Slovensko vyhráva 7:1 a má 9 bodov.  O všetkom sa rozhodne zajtra. Ak aj nie o všetkom, tak aspoň o tom, či šanca na postup požije do utorka.  Dovidenia.  22:24 Posledná minúta Zrejme sa to skončí o šesť gólov. Nad najslabším súperom v Košiciach, ale aj tak.  22:20 7:1 Bondra David Bondra zrejme tečoval strelu Kocha od modrej čiary.  Na dobrú noc dostali Košice ešte jeden gólik od reprezentantov.  22:19 Godla znova čosi chytil.  Koniec sa blíži, vlna za vlnou sa valí Steel Arénou.  22:15 Päť minút do konca Budeme mať deväť bodov v tabuľke. Mali sme mať 12 a mohli 13, 14 aj 15.  22:14 Takmer sme dostali gól.  Ale iba takmer, lebo hráme proti Britom. To je skoro, ako keby sme hrali proti Talianom. V hokeji úplne bezpečné.  22:08 Nagy nezasunul v jasnej pozícii. Škoda, Ladislav.  22:08 Hra sa nám trošku rozhárala.  Britskí fanúšikovia v poslednej tretine už len smutne hľadia na ihrisko. V iných zápasoch ich bavilo viac povzbudzovať vlastných, aj keď sa im nedarilo.  22:03 Dvakrát to skúsil Košičan Koch, skóre sa nemení.  Brankár dobre zachytal. Na strely 35:15, hádajte, pre koho.  22:01 Presilovka zostala nevyužitá. Ešte takmer 13 minút do konca.  22:00 Tatarova superšanca, nespadlo to tam.  Ani po ňom delovka Sekerova.  21:58 Trma - vrma po Nagyovej dorážke. Zatiaľ stále 6:1.  Diváci chcú gól. Kričia.  21:58 Presilovka Brit sedí. O'Connor podrážal.  21:56 Dlhší úsek bez prerušenia ukončil zákrok Whistlea. Černák naňho skúsil švih, ktorý mu skončil v náručí.  21:51 Tatar mohol pridať siedmy gól, brankár bol proti celým telom.  21:50 Hrá sa tretia tretina Po piatich sekundách sme ale nemali šancu. Po pol minútke naopak, zakázane sme sa uvoľnili a Godla musel po buly tasiť betón.  21:38 Kurzy na výhru Nemecka v zajtrajšom zápase sú okolo 10. Mierne povedané, nebudú favoritmi.  21:34 Po druhej tretine vyhráva Slovensko o 5 gólov Tri body dnes večer získame. Dôležitý zápas ohľadom nášho zotrvania v turnaji sa bude hrať zajtra o 16:15. Nemecko - USA.  21:29 6:1 v oslabení Liška so Sukeľom ušli Britom v oslabení a strieľame šiesty gól.  Steel Aréna si to užíva, Steel Aréna sa cíti dobre.  Asi aj Robert Lantoši, hoci je stále na trestnej lavici.  21:27 Oslabenie Lantoši podrazil jedného zo súperov a hoci nerád, ide si sadnúť na trestnú lavicu.  Šesť minút do konca druhej tretiny začína mať zápas nádych takého, ktorý sa už len dohráva.  21:18 5:1 Studenič Rýchle krídlo sa rýchle z krídla natlačilo pred Whistlea a strela po ľade vyšla z bránky rýchlejšie, ako do nej vošla.  Polovica zápasu, máme to rozbehnuté na desiatku.  21:16 Steel Aréna sa otriasa Kto neskáče, nie je Slovák 21:12 Lantoši v šanci Príklep Nitrančana skončil na brankárovi. Stále nula gólov na turnaji.  Dnes je ideálna príležitosť dať si gól na MS pre viacerých, ktorí tak ešte z rôznych dôvodov neurobili.   21:09 4:1 Na druhý pokus zvýšil Čajkovský. Najprv bombou trafil konštrukciu bránky, hneď potom nahodil od modrej švihom a ten puk padol do siete.  Ak ho Tatar netečoval, tretí zo štyroch gólov dnes strelil obranca.  21:08 Štvrtý útok zahrozil, ale štvrtý gól nedal.  21:04 Hudáček v nájazde Znova po pár sekundách novej tretiny nájazd Slováka na bránku. Hudáček skúsil fintičku ako Mantha z Kanady proti Nemcom, nedal gól.  Na druhej strane takmer padol gól tiež. Ale nepadol.  21:01 V druhej tretine bude mať brankár Britov bránku vľavo. Denis Godla vpravo.  Hráči pred nimi sa podľa toho zariadia.  20:49 Briti vystriedali po treťom góle brankára. Ani som si nevšimol.  20:47 Koniec prvej tretiny 3:1 je asi zodpovedajúce skóre.  20:47 Marko Daňo strieľal, keď mohol prihrávať. Traja na jedného boli!  Len aby sa to nezvrhlo na preteky, v ktorých každý bude chcieť skórovať.  20:44 3:1 Briti znižujú Dve minúty pred koncom tretiny Briti znižujú. Godla vyrazil puk len pred seba, Hammond mu ho upratal medzi betóny.  Explózia radosti v britskom sektore. Asi ani nedúfali.  20:43 Strely na bránku sú zatiaľ 12:4 pre Slovensko, mám ale na tribúne pocit, že dvanásť sme mali aj gólových šancí.  20:39 Feherváry zbehol pred bránku, hodil si to na forhend, ale prestrelil. Jedna šanca strieda druhú.  20:38 Päť minút do konca tretiny Zatiaľ ide všetko podľa plánu.  20:36 Bondra v nájazde v oslabení tesne minul bránku. To by bolo, keby strelil gól.  20:35 Oslabenie Černák vletel v našej tretine do Bena Daviesa, menovec futbalistu Tottenhamu spadol a Černák sedí.  Nedovolené bránenie v hre. Platí, aj keď súper hrať veľmi nevie  20:30 3:0 Potvrdili sme dobré presilovky. Marinčin streli od modrej príklep a puk skončil za Bownsom.  Ak ho nikto netečoval, tretí gól dal obranca. 20:28 Bondra - presilovka V Košiciach prvýkrát na MS v drese Slovenska s číslom 12 Bondra. Škoda, že niečo také sme nevideli pred 8, 18, alebo 28 rokmi.  David Bondra je na ľade, hneď vybojoval faul. Ideme hrať presilovku.  20:24 Tatarov nájazd gólom neskončil. Útočník si myslel, že ho faulovali.  Ja tiež.  20:23 Daňo mohol dať sám dva góly v jednom striedaní.  Brit potom chcel puk odkopnúť, netrafil. Ani futbal im nejde.  20:20 2:0 Hudáček Tomáš Tatar sa natlačil pred bránku Bownsa a Libor Hudáček dotlačil puk za čiaru.  Po 145 sekundách vyhráva Slovensko 2:0.  20:19 1:0 Sekera Štvrtý útok vybojoval puk pri mantineli, Sekera ho od modrej čiary vystrelil a tečovaný puk skončil v sieti.  Vyhrávame po dvoch minútach, ani to dlho netrvalo.  20:17 Na tabuli ukázali, že Betteridge má na turnaji bilanciu 0+0. Už sa nečudujem.  20:16 Studenič trestuhodne stratil puk na vlastnej modrej čiare, Brit šiel sám na Godlu.  Zakončil ale ako Brit. Puk mu ušiel z lopaty.  20:15 Začíname! Rozhodca hodil prvý puk. Tatar už má viac striel na zápas, ako v minulom zápase. Jednu.  20:13 Hráči sú na ľade Britskí fanúšikovia sa v porovnaní s ostatnými zápasmi svojich museli presunúť o poschodie vyššie, pod oceľovú strechu Steel Arény. Dávajú o sebe vedieť, ale proti presile slovenských hlasiviek nemajú nárok.  20:11 Znova ten Macejko Už zas je na ľade pred zápasom medvedí maskot.  20:10 Plán na dnešný večer je jasný: vystrojiť v Steel Aréne poriadny žúr. Zaplnené hľadisko je po doterajších výkonoch Slovenska pripravené na ďalšiu výhru. Proti Veľkej Británii je vlastne povinnou.  Ak chcú teoretické šance na postup zo skupiny prežiť aspoň do zajtra, keď nastúpia Nemci proti Američanom, Slovensko vyhrať musí.  20:01 Zaujímavosti Pätnásť minút pred začiatkom si povedzme pár štatistík, ktoré vás možno prekvapia. Slovensko má tretie najlepšie presilovky na turnaji Len Briti bránia horšie oslabenia, ako my Brankári VB majú vyššiu percentuálnu úspešnosť zákrokov, ako slovenskí Ked mi neveríte, utekajte na stránku IIHF si to overiť, po zápase už možno nič z toho nebude platiť.  19:53 Libor Hudáček absolvoval rozcvičku, mal by teda hrať. Mimo zostavy sú dnes obrancovia Jaroš s Ďalogom. Inak je všetko, čo máme v Košiciach, oblečené.  Premiérovo aj David Bondra.  19:51 Viete prví: Slováci dnes zaútočia najprv zľava doprava. Briti budú v prvej tretine korčuľovať opačným smerom. Rozhodovať búdú Kanaďan s Američanom.  19:42 Naši dnes znova v bielom Slovenskí hráči si oblečú znova víťazné dresy zo zápasu proti Francúzom. Snáď ich buď od včera buď oprali, alebo aspoň poriadne vyvetrali.  Briti budú v tmavomodrých, ešte tmavších, ako mali na sebe včerajší súperi, ktorí dostali šesť gólov.  19:33 Godla v bránke Do slovenskej bránky sa postaví Denis Godla. In GODla we trust!  19:32 Diváci sa trúsia do hľadiska Steel Arény. Víkendový deň bol pekný, teplý a tak viacerí hasili smäd od rána. Aspoň tak sa zdá z ich prejavov hodinu pred zápasom.  Rúžička pijééééé som počul na štadióne už počas zápasu Kanada - Nemecko.  19:31 Ťažko sa to hovorí a ešte ťažšie píše, dnešný zápas môže byť pre Slovensko na domácich majstrovstvách sveta predposledný. Šiesty zápas za deväť dní, siedmy a posledný v základnej skupine je na programe v utorok popoludní.  Nemci musia zajtra oskalpovať Američanov, aby bolo s Dánmi o čo hrať. Ak k zápasu pristúpia ako pred chvíľou k tomu s Kanaďanmi, nepomôžu nám.  19:20 Vitajte pri online prenose zo Steel Arény Dnes o 20:15 proti sebe nastúpia Slovensko a Veľká Británia. Pre potreby prenosu si odpustíme "Veľkú" a súperom budeme hovoriť Briti.  Dohodnuté?

01 - Modified: 2024-04-22 15:41:09 - Feat.: - Title: Pri zrážke autobusu MHD s nákladným autom v Košiciach utrpelo zranenia niekoľko ľudí 02 - Modified: 2024-04-22 13:25:38 - Feat.: - Title: Nehoda v Košiciach. Pri zrážke autobusu MHD s nákladným autom sa zranilo niekoľko ľudí 03 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 04 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 05 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
23. apríl 2024 13:14