TASR/František Iván

Slovensko sa rozlúčilo so šampionátom víťazne, v nájazdoch proti Dánom rozhodol Nagy

21.05.2019, 15:50
Slovenskí hokejisti nastúpili v záverečnom zápase šampionátu proti Dánsku.

Slovenskí hokejisti sa rozlúčili s domácim šampionátom víťazstvom a konečným deviatym miestom.

V záverečnom siedmom zápase v košickej A-skupine zdolali Dánsko 2:1 po predĺžení a nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Ladislav Nagy.

​Tridsaťdeväťročný útočník tak dal peknú bodku sa svojou hráčskou kariérou. Počas duelu niesol na drese kapitánske Céčko, a okrem gólu v nájazdoch a víťazstva si ho osladil aj jednou asistenciou.

Slováci si tak na šampionáte pripísali tri víťazstvá v riadnom čase a jedno po nájazdoch, nazbierali 11 bodov, no do vytúženého štvrťfinále sa nedostali. Pre reprezentantov spod Tatier sa zopakovala situácia z vlaňajšieho turnaja práve v Dánsku.

Vtedy nazbierali 11 bodov rovnako ako v druhej skupine domáci výber, no ani jeden z tímov nepostúpil. Na predchádzajúcich turnajoch pritom 11 bodov na štvrťfinále stačilo.

O konečnom poradí v A-skupine rozhodne večerné derby medzi USA a Kanadou, isté je, že Fínsko obsadí druhé miesto a Nemci skončia tretí alebo štvrtí.

Úvod zápasu bol rozháraný s množstvom nepresností a dobrým napádaním Dánov, ktorí nedovolili súperom vypracovať si šance. No aj druhá strana bola smerom dopredu jalová a tak videli diváci do desiatej minúty dokopy len tri strely na bránku, dve na tú slovenskú.

Domáci hokejisti prebrali aktivitu v ofenzíve až v druhej desaťminútovke a vypracovali si zopár náznakov dobrých akcií. V 11. minúte vypálil spomedzi kruhov Tatar, Dahm len vyrazil, no jeho spoluhráči sa nedostali k dorážkam. O tri minúty neskôr zachytil rozohrávku Dánov Hudáček, svoj samostatný nájazd na brankára s bekhendovým zakončením však nevyšperkoval gólom. V 17. minúte to skúšal z uhla Studenič, no Dahm bol opäť pozorný. Gólom sa neskončila ani presilovka Slovákov v závere tretiny.

V 22. minúte išli Lantoši, Sukeľ a Bondra traja proti jednému, no svoju akciu prekombinovali a skončila sa bez zakončenia. Bondra mal obrovskú možnosť aj v 26. minúte, keď ho na pravom kruhu našiel Sukeľ, no prestrelil. Dáni v prvej časti hrozili len sporadicky, v druhej si párkrát vypracovali súvislejší tlak a Godla musel riešiť štipľavé strely O. Lauridsena s Nich. Jensenom.

Najväčšiu šancu mal v 29. minúte Storm. Po nedorozumení Čajkovského so Zigom sa dostal do úniku, ale jeho zakončenie schoval do lapačky Godla. Duel ani v ďalších minútach nepriniesol veľa pekných akcií. Viac sa na ľade bojovalo a hralo v strednom pásme. V 35. minúte Nagy šikovne vysunul Krištofa, no ten nechal opäť vyniknúť Dahma.

Štyri minúty pred koncom napálil Daňo v tutovke len žŕdku. Počas 38. minúty si diváci pripomenuli skandovaním Pavla Demitru, ktorý sa rovnako ako Nagy rozlúčil s reprezentačnou kariérou v zápase s Dánskom na domácom turnaji v roku 2011. Do konca tretiny predsa len padol gól, so šťastím ho dosiahol Marinčin. Jeho nahodenie od modrej zrazil brankár len do obrancu a od jeho nohy išiel puk do siete - 1:0.

Dáni mali veľkú šancu zvrátiť priebehu zápasu, keď si od 47. minúty zahrali minútu a 48 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov. Najprv išiel na trestnú za krosček Daňo a po ňom Sekera vyhodil puk cez plexisklo. Využili ju už po 19 sekundách, keď Russell poslal krížnu prihrávku cez bránkovisko na Bödkera a ten rozvlnil sieť - 1:1. V 49. minúte sa natlačil Studenič cez obrancu až pred bránku, ale jeho pokus zastavil Dahmov betón.

Vzápätí sa nepresadil ani Hudáček. Päť minút pred koncom mohol rozhodnúť Tatar, no zblízka trafil len do dobre postaveného Dahma. V závere tretiny si neudržal nervy na uzde Hudáček a Dáni hrali do konca riadneho času v početnej výhode.

Nevyužili ju a duel pokračoval v predĺžení. Slováci si vypracovali viacero nádejných šancí, no ani jednu z nich nedotiahli do úspešného konca. O triumfe domácich tak rozhodol v samostatných nájazdoch Nagy, ktorý sa tak krásne rozlúčil s hráčskou kariérou. Po ňom poistil náskok ešte Krištof.

Online prenos: Slovensko - Dánsko 18:46 Priamy prenos z rozlúčkového zápasu Slovenska sa končí.  Dovideni, dopočutia.  18:45 Štadión skanduje meno Laca Nagya 18:44 Po slovenskej hymne sa štadión rozlúči s Ladislavom Nagyom 18:43 Traja najlepší hráči Slovenska na turnaji Andrej Sekera, Erik Černák a Matúš Sukeľ  18:39 Víťazný gól Slovenska dal Ladislav Nagy 18:38 Krištof skóruje Vyhrali sme 2:0 na nájazdy  18:38 Storm nedal Máme mečbol, vlastne dva  18:38 Tatar nedal Položil si Dahma, ale prestrelil bránku  18:37 Jensen nedal Godlovi nenašiel miesto medzi nohami  18:37 Nagy zavesil Klasický Lacov švih do vinkla  18:36 Regin nedal Godla sa mu vrhol pod korčule 18:36 Sukeľ nedal Aj jemu ušiel puk pri Forsbergovej kľučke 18:36 Boedker nedal Godla ho vytesnil  18:35 Studenič nedal Miešal, ani nestrelil  18:34 Laco Nagy nechce ísť ako prvý. 18:33 Strely 28:14 A čo z toho? Nič, len nájazdy.  18:31 Krištof v poslednej sekunde neprestrelil Dahma. Budeme to musieť skúsiť v nájazdoch.  18:30 Teč Bondru nad bránku Až po 4 minútach sa prerušila hra a bude sa hrať traja proti trom.  18:27 Máme šance Sukeľ, Sekera aj Lantoši ohrozili Dahma 18:26 Hrá sa 4 proti 4, kým rozhodcovia neprerušia hru.  18:26 Predlžuje sa Dáni stihli vystreliť  18:23 Strely 26:12, o jeden gól viac sme ale nestrelili.  18:22 Koniec tretej tretiny Tak predsa sa bude predlžovať  18:22 Bondra zaútočil V televízore to vyzeralo skoro ako v 2002 v Goteborgu. Ale len skoro. Ani gól z toho nebol.  18:20 Hráme oslabenie Hudáčkovo oplácanie vybavilo oslabenie do konca zápasu.  18:18 Hudáček sa bije s Jensenom Schyľovalo sa k súboju dvoch kohútov celý zápas.  18:16 Už len dve a pol minúty Stále to je nerozhodné.  18:13 Tatarova šanca, brankár bol príliš blízko. Ešte päť minút.  18:12 Hráme v plnom počte Šesť a pol minúty do konca tretiny.  18:08 Ďalšie oslabenie Hudáček pôjde sedieť za vysokú hokejku.  18:05 Dve strely od modrej od slovenských obrancov a šanca Hudáčka vracajú momentum na našu stranu.  18:04 Desať minút do konca 18:03 Studenič sa natlačil na bránkovisko, Nagy nedostal príležitosť na dorážku.  18:02 Druhé oslabenie sme ubránili Už sa hrá piati proti piatim.  18:00 1:1 Boedker Dán vrazil puk do bránky od ramena Denisa Godlu. Vyrovnané.  Tretia tretina patrí nášmu súperovi.  17:59 Oslabenie o dvoch Andrej Sekera vyhodil puk cez plexisklo, budeme takmer dve minúty v oslabení o dvoch hokejistov.  Dúfajme.  17:59 Niektorí hokejisti si pri sťažnostiach rozhodcom neuvedomujú, že existuje televízna opakovačka. Napríklad slovenský krídelník.  17:57 Oslabenie Daňo ponúkol Dánom presilovku, krosčekoval forwarda v červenom na našom bránkovisku.  17:56 Tribúnami Steel Arény sa valia mexické vlny. Aj keď nie sme ani na futbale, ani v Mexiku.  17:55 Jensenovci podkurujú Dvaja rôzni Jensenovci ostreľujú Godlu, vyhodili sme druhýkrát na zakázané uvoľnenie.  Štvrtá päťka je poriadne unavená.  17:52 Lantošiho dobrá strela "Chýbalo opäť pár centimetrov," komentuje komentátor.  Aj Liška vzápätí strieľal v nájazde, jeho puk skončil v hrudi Dahma.  17:49 Dáni začali aktívne.  17:48 Hrá sa 3. tretina Strely po dvoch boli 18:9 pre našich.  17:39 Ešte jedna tretina Dvadsiataprvá tretina čaká slovenských hokejistov na MS 2019. Azda bude posledná, komu by sa chcelo zbytočne si turnaj predlžovať.  17:33 Koniec druhej tretiny Slovensko vyhráva 1:0  17:31 Puk Dahm vyrazil do spoluhráča, od ktorého sa odrazil do bránky. Štastný odraz, ale zaslúžený gól.  17:31 1:0 Gól Asi Martin Marinčin. Vystrelil v poslednej minúte druhej tretiny od modrej čiary a puk je konečne v sieti.  17:29 V 38. minúte skanduje Steel Aréna meno Pavla Demitru. Ten sa pred ôsmimi rokmi lúčil s reprezentačnou kariérou rovnako v zápase proti Dánom, v ktorom nikomu o nič nešlo.  17:28 Štvrtý útok potom doprial šancu aj Dánom. Storma vychytal Godla.  Tri minúty do konca tretiny.  17:27 Daňo to tyčky Marko Daňo mohol Dánov konečne pokoriť. Trafil zblízka ale len do tyčky.  17:26 Ani Černák neprestrelil brankára Sekera sa na modrej uvoľnil a posunul puk Erikovi Černákovi. Jeho švih skončil v lapačke Dáhma.  17:23 Nagy uvoľnil Krištofa Nájazd od modrej čiary Krištof nepremenil. Laco Nagy ho pekne vysunul.  17:20 Strely 14:7, pre Slovensko.  Godla chytil ôsmu strelu Bedkera v dánskom drese.  17:16 Polovica zápasu je za nami Nula - nula, nuda - nuda.  Ale keby sme dnešný zápas museli vyhrať, to by boli nervy....  17:14 Zigo chyboval Zigo nie je žiadny Žigo. Ako posledný stratil puk vo vlastnej tretine. Až lapačka Godlu musela zasahovať pri strele dánskej deviatky.  17:12 Lantoši získal buly v útočnom pásme. Dobre zrobil, minútku a pol našich Dáni točili pred Godlom.  17:09 Bondra sám pred brankárom Ani on nedal.  Gól visí vo vzduchu.  17:08 Veľká šanca Tatara Hudáček vnikol do pásma, prihral Tatarovi, ten sa dostal až medzi kruhy a hoci Tomáš mieril dobre, trafil Dahma do ramena.  17:07 Studenič našiel prihrávkou Čajkovského pred bránkou, ten nenašiel sieť. Lebo nenašiel puk, ktorý tesne pred jeho čepeľou tečoval Bedker.  Stále 0:0.  17:05 Strela súperov Larsen sa dostal k puku v útočnej tretine, strela zahriala Denisa Godlu v našej bránke.  17:03 Hrá sa 2. tretina Po dvoch minútach kombinoval tretí útok, Sukeľovi prekazili strelu zákrokom na hokejku zozadu. Škoda, pred bránkou boli traja Slováci a len jeden Dán.  16:57 Blíži sa prostredná tretina. Uvidíme zmenu výkonu nášho mužstva a pre zmenu góly?  16:47 Strely: 7:3  Diétna štatistika.  16:46 0:0 po prvej tretine Tretina zápasu, v ktorom viacerí hráči už rozmýšľajú, na ktorej pláži sa budú pozajtra opaľovať, je za nami.  Niektorí (vrátane Dánov) sú už myšlienkami na pol ceste na Maledivy. Netreba sa im ale čudovať. O nič nejde.  16:45 Nagy s Krištofom skúšali prepasírovať puk do bránky, Dáni sú už ale piati.  A prvá tretina sa končí.  16:43 Druhá polovica prvej presilovky. Teraz je Nagy na ľade.  16:42 Sekera strelil od modrej, sršne v bielom puk za brankára nedotlačili.  16:42 Presilovka Dve minúty za zdvihnutý lakeť Baua.  16:38 Lantoši - Sukeľ - Dahm. Bola by to tutovka, keby Sukeľ nestál na modrej čiare.  Posledných päť minút Slovensko dominuje. Ešte päť sa v prvej tretine bude hrať.  16:35 Veľká šanca Slovák Hudáček vypichol puk a chcel ho prihrať Tatarovi do prázdnej bránky. Škoda, že to neprešlo, šanca bola veľká.  16:33 Daňo v šanci trafil korčuľu obrancu. Zatiaľ strelil na turnaji toľko gólov, čo Robert Lantoši.  Ani jeden.  16:32 Tatar krásne vnikol, Daňo skúsil zakončiť a Hudáček doraziť. Ani toto nevyšlo.  Pomaly ale naberáme dych. Bolo načase, pomaly sa skončí prvá tretina.  16:30 Konečne šanca Studenič vnikol do pásma, Krištof možno tečoval, ale Dán Dahm reflexívne tasil betón. Stále nič.  16:26 Diváci stále chcú gól. Už vyše osem minút sa nedočkali.  16:23 Hrá sa zatiaľ skôr prípravný zápas v ostrejšom tempe.  Strely v siedmej minúte 1:1. Takmer vôbec sa neprerušuje.  16:19 Po troch minútach brankári nevedia, ako vyzerá puk, s ktorým sa dnes hrá.  16:17 Hudáček vletel do útočnej tretiny, ani Daňo puk neskrotil.  Diváci už chcú gól. Tak kričia.  16:16 Hráme! 16:15 Nagy v otváracej formácii Na prvé buly nastupuje formálne druhý útok Nagy - Krištof - Studenič.  16:08 Slováci dnes nastúpia v bielom a z prava doľava. Aspoň tak to zatiaľ vyzerá.  Dáni v červenom a opačným smerom.  16:06 "Tak samozrejme" je nové "Tak určitee" pre hokejistov a bývalých hokejistov.  15:58 Obom súperom ide o nič Ani jeden z dnešných súperov už nemôže svoje postavenie v tabuľke zlepšiť, ani zhoršiť. Slováci skončia piati, Dáni šiesti.  15:56 Zmeny v zostave V slovenskej zostave je niekoľko zmien. Richard Pánik nenastúpi, na jeho miesto do prvej formácie posunuli Marka Daňa. Kapitánom bude lúčiaci sa Ladislav Nagy.  V bránke Denis Godla, to ale zmena oproti minulému zápasu nebude. Akurát oproti plánom pred turnajom. Asi v nich nefigurovalo, že ho dochytá pôvodne nominovaná brankárska trojka.  15:50 Vitajte Vitajte pri poslednom priamom prenose zo zápasu Slovenska na MS2019.  Naši hokejisti dnes o 16:15 nastúpia v Steel Aréne proti Dánsku.

01 - Modified: 2019-06-25 19:37:35 - Feat.: - Title: Šampionát zarobil sedem miliónov 02 - Modified: 2019-06-18 07:15:02 - Feat.: - Title: Prieskum MS v hokeji 2019: Ktorých sponzorov si Slováci najviac zapamätali? 03 - Modified: 2019-06-05 08:19:43 - Feat.: - Title: Majstrovstvá v hokeji v dátach: Ktoré družstvo strelilo najviac gólov? 04 - Modified: 2019-05-28 12:39:48 - Feat.: - Title: V dôležitých momentoch sa na striedačke spalo, kritizuje známy hokejový odborník 05 - Modified: 2019-05-28 10:32:01 - Feat.: - Title: V našej skupine nastala jedna zmena. Pozrite si, s kým budeme hrať o rok na MS
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
20. apríl 2024 03:53