27.05.2019, 16:12

Český trénerský búrlivák sa na brífingu rozplakal: Nesplnil som úlohu, beriem to na seba

Tréner českej hokejovej repezentácie Miloš Říha po príchode domov zo šampionátu len ťažko udržiaval emócie.

Jeho gestá vidíte pri každom zápase. Patrí medzi najemotívnejších hokejových trénerov a na lavičke to dáva najavo v každom zápase. Známy trénerský búrlivák Miloš Říha nezostal nič dlžný svojej povesti ani na svetovom šampionáte na Slovensku.

Dokonca pred majstrovstvami kvôli nešpecikovaným zdravotným problém skončil v nemocnici a musel vynechať prípravný zápas na Slovensku.

Dokázal sa však vrátiť na lavičku českého národného tímu. Chcel dosiahnuť úspech. Pre neho to bolo o to vzrušujúcejšie, pretože dôverne pozná štadión v Bratislave, veď takmer tri roky trénoval Slovan v KHL.

Aj preto bol jeho jasný cieľ vybojovať s českou reprezentáciou medailu.

Nevyšlo to. Česi v boji o bronz prehrali s Ruskom. Říha po príchode domov len ťažko udržiaval emócie. "Ťažko sa mi hľadajú slová. Chcel by som celému tímu poďakovať, odohrali sme parádny turnaj," povedal Říha chvejúcim sa hlasom. Dodal, že je zložitý tréner.

Na brífingu sa dokonca rozplakal. Kajal sa, vinu zobral na seba.

"Svoju úlohu som nesplnil, beriem to na seba. Mrzí ma to kvôli mužstvu. Som veľmi hrdý na Česko, stále sme parádny hokejový národ. Súperi si nás opäť hokejovo vážia, uznávajú nás," emotívne reagoval Říha.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.