Na snímke zľava Michal Ivan, strelec gólu Alex Tamáši a Samuel Takáč sa tešia z gólu na 3:1 počas šiesteho zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Taliansko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 21. mája 2022 v Helsinkách. FOTO TASR - Martin BaumannTASR

Víkendová sledovanosť: Hokej síce ovládol obrazovky, divákom však oproti minulým rokom stratil

23.05.2022, 19:32

Piatkový a sobotný zápas našich hokejistov na Majstrovstvách sveta si podmanil rebríček najsledovanejších relácií.

Aj keď vedenie RTVS môže byť spokojné so sledovanosťou tohtoročných hokejových Majstrovstiev sveta na jej novom športovom kanáli :šport, na počet divákov pri obrazovkách z minuloročných majstrovstiev, alebo tohtoročných zápasov na Pekingskej zimnej olympiáde, sa stále nechytá. Tento rok ani jeden zápas zatiaľ nedosiahol magickú hranicu milión divákov, zápasy z predchádzajúcich podujati to dokázali hneď niekoľkokrát.

Napríklad duel Slovenska proti Švédsku z minuloročným majstrovstiev vtedy zlomil miliónovú hranicu pri všetkých troch tretinách. Najsledovanejšiu tretiu tretinu sledovalo takmer 1,4 milióna divákov v univerzálnej cieľovej skupine 12+. Podiely na trhu šli cez 50 percent. Náš olympijský duel o bronz, vo februári tohto roka, v komerčnej cieľovke dosiahol podiel na trhu až 5...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.