13.02.2018, 11:40

Je to veľká vec, lebo nepostupujem pravidelne, oslavuje Slovák životný úspech

Peter Mlynár v šprinte klasickou postúpil do vyraďovacích bojov.

Peter Mlynár
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Slovenský bežec na lyžiach Peter Mlynár postúpil na ZOH v Pjongčangu v šprinte klasickou technikou do vyraďovacích bojov a dosiahol tak životný úspech. V kvalifikácii obsadil 25. miesto s mankom 8,28 s na najrýchlejšieho Fína Ristomattiho Hakolu.

Jeho reprezentační kolegovia Andrej Segeč (56. miesto) a Miroslav Šulek (61. miesto) do ďalších bojov na takmer 1,4 km dlhej trati v rezorte Alpensia nepostúpili. Segeč stratil na víťaza eliminácie 16,30 s a Šulek 20,20 s.

Mlynár nepatril medzi hlavných adeptov na prienik medzi elitnú tridsiatku, kvalifikácia mu ale vyšla nad očakávanie a po príchode do cieľa vytlačil z postupovej priečky známeho Kanaďana Alexa Harveyho.

Na predchádzajúcich ZOH skončil Mlynár v obľúbenom šprinte ďaleko za postupovými priečkami - v Soči 2014 na 66. mieste a o štyri roky predtým vo Vancouveri na 57. priečke. V tejto sezóne bol v pretekoch Svetového pohára najlepšie na 45. mieste v šprinte v Planici.

"Toto je pre mňa veľká vec, lebo nepostupujem pravidelne. V podstate sa mi to doteraz podarilo iba jediný raz a čakal som sedem rokov. Mal som špičkovo pripravené lyže, cítil som sa dobre, a keď mi v polovici trate chalani hlásili, že som na hrane postupu, dal som do toho všetko. Pre mňa je toto jedno veľké zadosťučinenie za tie roky. Keď sa pozriem na súperov v mojom štvrťfinále, všetci sú špecialisti šprintéri, ktorí majú svoje ambície. Poznáme sa veľmi dobre, sú v podstate moji rovesníci, urobím, čo sa ešte dá," tešil sa v cieli Mlynár, ktorý sa o 12.43 SEČ predstaví vo štvrtom štvrťfinálovom behu.

Jeho súpermi v boji o postup budú Alexander Panžinskij (OŠR), Oskar Svensson (Švéd.), Emil Iversen (Nór.), Sebastian Eisenlauer (Nem.) a Len Valjas (Kan.).
Štvrťfinále žien štartuje o 12.00 SEČ, prvé štvrťfinále mužov je na programe o 12.25 SEČ.

.

šprint klasicky - kvalifikácia: 1. Ristomatti Hakola (Fín.) 3:08,54 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,19, 3. Alexander Boľšunov (OŠR) +1,66,... 25. Peter MLYNÁR +8,28 (postup), 56. Andrej SEGEČ +16,30, 61. Miroslav ŠULEK +20,20

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.