13.02.2018, 12:32

Slovenská biatlonistka striebro vybojovala v stíhacích pretekov na 10 kilometrov.

Zdroj: Reuters

Až 24 hodín čakala slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, kým dostala vybojovanú medailu. Tú síce získala už vo včerajších (12. februára) pretekoch, kvôli nabitému harmonogramu Olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 2018 sa slávnostný certifikát odovzdávania cenných kovov uskutočnil až o deň neskôr o 19:30 miestneho času (19:30 SEČ).

Čakanie jej však na emóciách neubralo a na pódiu sršala radosťou. ​Po vystúpení na stupne víťazov predviedla už svoju tradičnú hlbokú poklonu, ktorou sa poďakovala fanúšikom a všetkým, ktorí ju podporovali.

Nasťa pri tom nebola jedinou Slovenkou na pódiu. Medailu dostala od strelkyne Danky Bartekovej, ktorá je členkou Medzinárodného olympijského výboru. Ceremoniálu sa za biatlonovú úniu zúčastnil aj jej viceprezident pre rozvoj Olle Dahlin.

Kuzminová svoju štvrtú olympijskú medailu získala v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov a to aj napriek štyrom streleckým chybám. Zvíťazila Nemka Laura Dahlmeierová a bronz si odniesla Francúzska Anais Bescondová.

"Som veľmi šťastná, že sa podarila medaila. Štyri chybičky tam nemali byť, pretože zlatá medaila bola na dosah. Snažila som sa bojovať s Laurou, ale som veľmi spokojná aj so striebrom. Toto je moja úroveň. Prežívam obrovskú radosť z toho, že som potešila všetkých mojich fanúšikov,"  povedala Kuzminová bezprostredne po pretekoch.