14.02.2018, 16:25 Aktualizované dňa 14.02.2018 o 16:29

Ohlasy zahraničných médií: Odolné Slovensko si dokorčuľovalo po impozantné víťazstvo

Takto reagovali zahraničné médiá na senzačný obrat slovenských hokejistov v zápase proti Rusom.

Slovenskí hokejisti vo svojom prvom zápase na olympijskom turnaji pozitívne prekvapili. Súperov z Ruska porazili 3:2. Prečítajte si ohlasy zahraničných médií na výsledok tohto stretnutia:

sovsport.ru: Boli sme potrestaní za nedbalosť! Rusi podľahli Slovákom na začiatku olympijských hier. Ruský tím začal olympiádu s nečakaným fiaskom, keď premrhal dvojgólový náskok a prehral so Slovákmi 2:3.

sport-express.ru: Čo to bolo, národný tím? Rusko prehralo so Slovenskom.

IIHF: Ruskí športovci získali rýchly náskok 2:0 a vyzeralo to tak, že by mali poraziť svojich súperov, ale Slovensko sa ukázalo byť odolné a nakoniec si dokorčuľovalo po impozantné víťazstvo pod novým trénerom Craigom Ramsayom.

idnes.cz: Slováci zažívajú eufóriu, pritom to po prvých minútach duelu s Ruskom vyzeralo na hanbu a jasný debakel. Nie, toto nebol slovenský tím, ktorý sa v nepriaznivých chvíľach väčšinou položí. Práve naopak. Našich východných susedov zdobili atribúty, ktoré predtým často chýbali: bojovnosť, odhodlanie, túžba, vytrvalosť, sebavedomie. A viera.

lidovky.cz: Hráči OSR, hlavný favorit na zlato, viedli nad Slovenskom po štyroch minútach už 2:0, ale ešte do prvej prestávky bolo vyrovnané, keď sa trafili Peter Ölvecký a Martin Bakoš. Dramatický duel v treťom dejstve rozhodol v presilovke Peter Čerešňák. Na jeho gól z polovice 49. minúty už nedokázala zborná ani záverečným tlakom odpovedať.

sport.cz: Slovenská fantázia. Ruský hokejový obor padol!

torontosun.com: Slováci dokázali otočiť zápas a vyhrať 3:2 nad Olympijskými športovcami z Ruska v stredajšom stretnutí, ktoré bolo otváracím pre oba tímy.

tsn.ca: Favoriti turnaja Olympijskí športovci z Ruska padli so Slovenskom 3:2.

olympic.org: Olympijský hokejový turnaj mužov sa začal dvoma veľkými prekvapeniami.

hokej.cz: Senzácia na úvod, Slováci šokovali Rusov.

championat.ru: Čo sa to stalo? Rusko prehralo na olympiáde so Slovákmi!

Sport.ru: Rusi začali na ZOH veľmi zle, Znaroksova družina predviedla iba priemerný výkon. Slováci sa rútili na Košečkina jeden po druhom.

Aftonbladet: Fiasko Ruska v prvom zápase, Slováci šokovali veľkého favorita.