20.02.2018, 14:07

„Vôbec neviem, čo sa stalo. Pokazila som to celému tímu." Fialková sa rozplakala pred kamerou (video)

Fialková v rozhovore tesne po tom, ako odovzdala štafetu Anastasii Kuzminovej, plakala a len ťažko si vysvetlila svoj výkon.

Paulína Fialková
Zdroj: YouTube

Pár minút po katastrofálnom prvom úseku Paulína Fialková vôbec nevedela, čo sa stalo.

Na úvod zmiešanej štafety totálne pokazila streľbu a nádej na úspešný výsledok pre Slovensko sa veľmi rýchlo rozplynula. Pre ňu to boli jednoznačne najhoršie preteky v kariére. 

​Fialková len raz trafila terč a nepomohli jej ani tri dobíjania. Dostavil sa pocit bezradnosti, štyrikrát krúžila na trestnom okruhu a v podstate so stratou 2:19,1 na poslednej 20. priečke sa zmarila sebemenšia nádej na cennejšie umiestenie.

Slovenská štvorica Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš do cieľa po strate jedného okruhu napokon nedobehla.

Fialková v rozhovore tesne po tom, ako odovzdala štafetu Anastasii Kuzminovej, plakala a len ťažko si vysvetlila svoj výkon.

"Ja vôbec neviem, čo sa stalo. Odchádzala som z ležky s tým, že je to dobre nastrelené a že musím reagovať na vietor a proste to nepadalo. Ten pocit bezradnosti, že čo mám spraviť. Pokazila som to celému tímu a ja sa musím za to ospravedlniť. Všetkým," s plačúcim hlasom reagovala Fialková.

Jej výkon na strelnici ju tak vykoľajil, že zabudla odbehnúť všetky štyri trestné kolá, za čo dostala ďalšiu dvojminútovú penalizáciu.

"Nespočítala si to správne, nie je zvyknutá bežať štyri trestné kolá," zhodnotil šéf biatlonu Tomáš Fusko.

Problém na strelnici mala Aj Nasťa Kuzminová, tá priznala, že sa jej po prvom úseku ťažko sústredilo. "Je mi to ľúto, že nastala takáto situáciu. Dúfali sme, že šancu máme. Neviem čo sa stalo, treba sa stretnúť. Treba to rozdýchať a nerobiť z toho tragédiu. Je to veľká smola, je to život a šport, treba sa poučiť a nerobiť takéto chyby," skonštatovala Kuzminová. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.