22.02.2018, 11:50

Česi sa sťažujú na psychologickú vojnu Rusov. Súper ich chcel sto eurami aj „podplatiť“

Generálny manažér aj tlačový hovorca vyháňali kameramanov z hľadiska. Niektorých aj opakovane, pretože sa Rusi nechceli záberov vzdať.

Českí hokejisti na tréningu
Zdroj: MAFRA/Michal Růžička

Poriadne rušno bolo na štvrtkovom tréningu českej hokejovej reprezentácie. A to ani nie na ľade, ale skôr v hľadisku.

Pred piatkovom olympijským semifinále totiž dorazilo aj niekoľko televíznych štábov z Ruska, ktoré chceli dianie na ľade natáčať.

Vedenie českej reprezentácie si pritom už dopredu na direktoriáte vymohlo, že toto bude na tréningoch - okrem štábu Českej televízie - nepovolené.

"Skúšajú to. A ešte sa robia, že tomu nerozumejú. Doteraz tu neboli, naše tréningy si nikto nenahrával. Je samozrejme povolené, aby sem prišli ruskí tréneri a robili si zápisky. Nie je ale povolené, aby sem prišla ruská televízia a natáčala si náš tréning. Potom to samozrejme môže koučom odovzdať," hneval sa manažér tímu Jan Černý.

On aj tlačový hovorca Zdeněk Zikmund vyháňali kameramanov z hľadiska. Niektorých aj opakovane, pretože sa Rusi nechceli záberov vzdať.

Český tím sa medzitým pripravoval na ľade a kouč Josef Jandač neskôr krátko vyhlásil: "Ja to neriešim. Ale nemalo by sa to natáčať a Rusi to robia."

Česi sa s vedením turnaja dohodli, že nechajú otvorené tréningy pre všetkých novinárov, ale neželajú si nahrávanie. Trikrát to na direktoriáte zdôraznili, vo štvrtok však vznikol prvý konflikt. A tak mal manažér Černý jasno: "Je to od Rusov psychologická vojna a čakám, že ešte niečo príde."

Tréning českých hokejistov
Zdroj: MAFRA/M. Růžička

​Potom pridal úsmevnú historku z rána, kedy sa ho pokúsili Rusi "podplatiť". Prišli za ním s tým, že by si chceli vymeniť farbu dresov a striedačky. Český tím má právo prvej voľby, pretože v základnej skupine získal viac bodov, a tak sa rozhodol pre červenú farbu a ľavú striedačku, na ktorej zatiaľ odohral všetky zápasy.

"Sedím vedľa Rusa a ten do mňa ťukol a hovorí: Máte pekné biele dresy. A ja: No a čo?Pozri, a čo pravá striedačka? zase on. A potom navrhuje, že si to za 100 eur vymeníme," povedal Černý. "Ale bolo to zveličené."

Černý sa len rozosmial a ruskému kolegovi odpovedal: "100 eur? Tak to je v Rusku kríza, nie?" A hneď do formulára vpísal, že si Česi berú ľavú striedačku a červené dresy.

Pozrite si zostrih štvrťfinálového zápasu Česko - USA:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.