23.02.2018, 17:50

VIDEO: Kimova roztlieskavačka "omylom" tlieskala Američanom, kolegyňa ju začala drgať

Nástup amerického páru krasokorčuliarov sledovali Severokórejčanky s kamenným výrazom v tvárach. Až na jednu.

VIDEO: Kimova roztlieskavačka "omylom" tlieskala Američanom, kolegyňa ju začala drgať
Zdroj: Reuters

Severokórejská roztlieskavačka sa na olympiáde v Pjongčangu nechala uniesť a svojho vodcu Kim Čong-una zrejme veľmi nepotešila. Mala smolu. Jej prejav priazne páru amerických krasokorčuliarov si totiž všimli kamery a video teraz koluje internetom.

Krátko pred inkriminovanou chvíľou zožalo veľký aplauz roztlieskavačiek zo severu Kórejského polostrova duo z ich domoviny. Jazdu dvojice Ryom Tae-ok a Kim Ju-sik ocenili mávaním vlajok aj potleskom.

Potom však na ľad prišli reprezentanti Spojených štátov Alexa Scimeca a Chris Knierim. Ich nástup sledovali Severokórejčanky s kamenným výrazom v tvárach. Až na jednu. Tá sa zrejme nechala uniesť alebo ani nevedela, že ide o pár z krajiny imperialistov, no na vlastnú smolu im začala tlieskať.

Vedľa nej sediacu kolegyňu to však nenechalo chladnou a pohotovo sa snažila jej prešľap zahladiť. Pár drgnutiami lakťom jej naznačila, že nie je vhodná chvíľa na potlesk. Pomohlo. Zmätená roztlieskavačka po upozornení s tlieskaním prestala a radšej zložila ruky.

Skupinu 230 mladých žien vyslal severokórejský vodca na zimné olympijské hry ako snahu o zlepšenie vzťahov s Južnou Kóreou. Nie je to prvýkrát, kedy sa nepredvídateľný diktátor rozhodol vyslať skupinu roztlieskavačiek na veľkú športovú akciu.

V roku 2014 sa rozhodol rovnakou formou upokojiť napätú atmosféru pri Ázijských hrách, ktorým sa medzi zúčastnenými národmi dostáva veľkej popularity.

Severokórejský tím roztlieskavačiek, ktorý sa prezýva "armáda krások", údajne regrutuje svoje členky za veľmi prísnych podmienok vzhľadu a často ich využíva na účely propagandy. Sám Kim Čong-un si vraj našiel medzi členkami súboru svoju budúcu manželku.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.