24.02.2018, 00:16

Roztlieskavačky sú zároveň sexuálne otrokyne, tvrdia ľudia, čo z Kimovej ríše utiekli

Chodia na večierky politbyra a musia tam s funkcionármi spať, aj keď nechcú.

Roztlieskavačky sú zároveň sexuálne otrokyne, tvrdia ľudia, čo z Kimovej ríše utiekli
Zdroj: Reuters

Počas olympijských hier v Pchjongčangu rozdávali len úsmevy, doma v KĽDR je ale život severokórejských roztlieskavačiek a športovcov zrejme dramaticky odlišný.

O zástupcoch izolovaného komunistického režimu, ktorí na seba na olympiáde strhli pozornosť médií, s agentúrou Bloomberg hovorili dvaja severokórejskí "prebehlíci". Podľa bývalej armádnej hudobníčky sú roztlieskavačky v skutočnosti sexuálnymi otrokyňami.

"Umelecký súbor Severnej Kórey sem prišiel a predviedol tance a piesne a zvonka sa to môže zdať ako výborná show. Tiež ale musia chodiť na večierky a poskytovať sexuálne služby," povedala štyridsaťdvaročná Li So-jon, ktorá z KĽDR utiekla pred desiatimi rokmi. "Chodia na večierky politbyra a musia tam s funkcionármi spať, aj keď nechcú," uviedla.

Kim Hjong-so Severnú Kóreu opustil v roku 2009 spoločne so svojím synom, ktorý sa závodne venoval lyžovaniu. "Jedným slovom, atléti sú športovými otrokmi Kim Čong-una. Rovnako tak tréneri," povedal.

"Pretože v Severnej Kórei je režim a Kim Čong-un celým svetom. Športovci aj roztlieskavačky - všetci sú otroci Kim Čong-una a Severnej Kórey," dodal päťdesiatštyriročný Kim.

Bloomberg poznamenáva, že výpovede týchto osôb sú založené na skúsenostiach starých už najmenej desať rokov, zároveň "nie je dôvod myslieť si, že by sa prax severne od hraníc dramaticky zmenila."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.