04.02.2020, 00:00

Sulík pre HN: Sme pripravení robiť ústupky. S ostatnými stranami máme vyšší cieľ

Snažíme sa pred kreovaním koalície nemať žiadne bezpodmienečné požiadavky, povedal v rozhovore pre HN líder SaS RIchard Sulík.

Keď sa človek pozrie na preferencie SaS, napadne mu triviálna otázka – nezačínate byť nervózny? Mesiac pred voľbami máte okolo päť percent.
Naše preferencie sa stabilizovali, to po prvé, a po druhé – veríme našim voličom. Veríme, že sa rozhodnú správne.

Čo znamená, že sa rozhodnú správne?
Že sa dostatočne veľa z nich rozhodne správne. Nemám túto obavu, lebo našim voličom veríme. Pred štyrmi rokmi sme mali preferencie ešte horšie, fakt netreba ich preceňovať. Hovorím to celých desať rokov, čo som v politike.

Ale pred štyrmi rokmi, keď situácia bola jemne obdobná, tak ste získali asi aj na úkor Radoslava Procházku, ktorý urobil zopár lapsusov. Asi sa na to nedá teraz spoliehať.
Rozhodne sa nespolieham na to, že nejakí súperi budú robiť lapsusy, spolieham sa na to, že našim voličom veríme a veríme, že sa rozhodnú správne. My máme voličov, už trikrát sme prešli voľbami.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.