23.02.2020, 20:51

Progresívci mali zneužívať facebookové konto Čaputovej na predvolebnú kampaň, tvrdí Transparency

Prezidentka má na facebookovej stránke 183-tisíc fanúšikov a práve kontakty na nich malo využiť počas kampane Progresívne Slovensko

Progresívci mali zneužívať facebookové konto Čaputovej na predvolebnú kampaň, tvrdí Transparency
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Progresívne Slovensko malo na predvolebnú kampaň zneužívať facebookove konto prezidentky Zuzany Čaputovej. Uvidela to organizácia Transparency International Slovensko.

Progresívci mali podľa nej pri cielení inzercie na Facebooku v rukách aj aktuálne kontaky profilovej stránky prezidentky.

"Ukazuje to napríklad inzerát lídra PS Michala Trubana z tohto týždňa s reakciami Andreja Danka na blokádu parlamentu. V popise cielenia reklamy je uvedené, že okrem iného sa status ukazoval aj fanúšikom stránky prezidentky," píše organizácia. 

Reklamu je podľa Transparency možné takto nastaviť len vtedy, ak je disponované administrátorskými právami k dotyčnej stránke.

Ako uvádza organizácia prezidentka má na facebookovej stránke 183-tisíc fanúšikov a práve kontakty na nich malo využiť počas kampane Progresívne Slovensko, ktorého bola Čaputová podpredsedníčkou.

"Po upozornení sme nášho dodávateľa požiadali o zrušenie cielenia podľa fanúšikov stránky," reagovala na pre Transparency hovorkyňa koalície PS/SPOLU Silvia Hudáčková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.