24.10.2017, 00:00

Konkurenciu si poistite doložkou

Ako správne uzatvoriť pracovnú zmluvu a neprerobiť na tom? Experti z praxe vám radia, na čo sa oplatí dať si pozor.

Konkurenciu si poistite doložkou
Zdroj: freeimages.com

Radí Milan Ficek, advokát
1. Typy pracovných zmlúv
Aké typy pracovných zmlúv najčastejšie riešite u vašich klientov?
Možno uzavrieť len také zmluvné typy, ktoré Zákonník práce predpokladá. Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou. V nej je možné dohodnúť si trvanie pracovného pomeru na dobu určitú alebo neurčitú, respektíve na ustanovený týždenný pracovný čas alebo na kratší týždenný pracovný čas. Trvanie pracovného pomeru sa, samozrejme, líši v závislosti od požiadaviek klientov.

2. Doba určitá či neurčitá
Je výhodnejšie uzatvoriť pracovnú zmluvu na dobu určitú či neurčitú?
Pre zamestnanca je najvýhodnejšie, ak má uzavretú zmluvu na dobu neurčitú, pretože sa nemusí obávať toho, či s ním zamestnávateľ zmluvu predĺži alebo nie. Často riešime prípady neplatného skončenia pracovného pomeru, a tam sa stretávame s rôznymi formuláciami pracovných zmlúv. Niekedy im chýbajú podstatné náležitosti alebo je nesprávne formulované miesto výkonu práce. Klienti sa často pýtajú, koľkokrát je možné opakovane uzavrieť pracovnú zmluvu.

3. Náležitosti v dokumente
Ktoré náležitosti v pracovnej zmluve sú nutné a ktoré dobrovoľné?
Zákonník práce rozlišuje náležitosti pracovnej zmluvy na podstatné, pravidelné a náhodilé. Podstatnými náležitosťami sú druh práce a jeho stručná charakteristika, miesto výkonu práce, mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve a deň nástupu do práce. Medzi pravidelné náležitosti patrí napríklad dohoda o skúšobnej dobe, pracovný čas, splatnosť mzdy, výmera dovolenky, dĺžka výpovednej lehoty. Zamestnávateľ a zamestnanec si okrem toho môžu dohodnúť aj iné podmienky pracovného pomeru, najmä hmotné výhody, treba však vždy rešpektovať Zákonník práce. Určite nie je možné dohodnúť si v pracovnom práve zmluvné pokuty.

4. Súhlas s podmienkami
Pracovné zmluvy zvyčajne predkladajú firmy. Môžu si ich budúci zamestnanci upravovať, alebo ich môžu len podpísať v danej predloženej forme?
To, či môže zamestnanec zmluvu modifikovať, závisí od zamestnávateľa, pretože platí určitá zmluvná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.