Film Nepríjemná pravda 2 v kinách!

„Po konečnom nie prichádza áno. A od toho áno závisí budúci svet.“ (Wallace Stevens)

Film Nepríjemná pravda 2 v kinách!

Desaťročie po tom, ako NEPRÍJEMNÁ PRAVDA priniesla klimatickú krízu do centra pospolitej kultúry, prichádza jej strhujúce a vzrušujúce pokračovanie, ktoré ukazuje, ako sme blízko ku skutočnej energetickej revolúcii. Bývalý viceprezident Al Gore pokračuje vo svojom neúnavnom boji, cestuje po svete, trénuje armádu klimatických bojovníkov a vplýva na medzinárodnú klimatologickú politiku.

Inšpiratívny príbeh o tom, ako ďaleko zašiel boj o zastavenie klimatických zmien a prečo Al Gore tvrdí, že tento pohyb sa už nedá zastaviť, tvorí jadro pokračovania filmu s názvom NEPRÍJEMNÁ PRAVDA 2. Film sa vydáva novým smerom, aby sa stal pohľadom do vnútra prebiehajúcich pozitívnych zmien, a zároveň odhaľuje, ako Gore čelil urputným snahám a odolával sklamaniam, len aby sa odrazil a pritiahol ľudí pripravených zasiahnuť a pridať sa k najzávažnejšej ľudskej výprave našich čias. 

​Od roku 2006 sa odohrali dramatické zmeny na personálnych aj globálnych úrovniach. Gore sa stal jedinečnou postavou bývalého politika, ktorí ide za myšlienkami väčšími než akákoľvek strana či akýkoľvek úrad. NEPRÍJEMNÁ PRAVDA a iné médiá votkali klimatické zmeny do základnej kultúrnej látky a na obzore sú veľké predstavy, čo sa týka zastavenia zvyšovania teploty. Objavuje sa ekonomika s nízkou spotrebou uhlia, poháňaná inovatívnymi technológiami. V roku 2016 sme naozaj zaznamenali najvyššie investície všetkých čias do obnoviteľných energií naprieč celou zemeguľou.

Toto všetko zachytáva film nakrútený v štýle „direct cinema“, ktorý búra bariéry medzi publikom a subjektom. Kamera nasleduje Gorea počas jeho odysey v Grónsku, Indii, Európe, Ázii a v celých Spojených štátoch.

V prípade záujmu o projekciu kontaktujte spoločnosť CinemArt SK, na tel.čísle (+421) 2/330 142 35 alebo mailom: monika.kopcova@cinemart.sk.

Film Nepríjemná pravda 2 je k dispozícii pre projekcie vo formáte 2D, po anglicky so slovenskými titulkami.

​(pr)

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.