Aké sú požiadavky Slovákov na smartfón? Prieskum ukázal, že nám najviac záleží na týchto vlastnostiach

Prieskum vykazuje, že slovenský národ má na technológie stále vyššie požiadavky, no pokiaľ ide o cenu - tá by mala ostať primerane nízka. Októbrový prieskum spoločnosti NMS zisťoval, na čom Slovákom záleží najviac.

Huawei nova 9
Zdroj: Huawei

Dáta z prieskumu

Výsledky prieskumu preukázali, že slovenský používateľ má na technológie smartfónov tieto požiadavky: adekvátna cena (67 % opýtaných), dostatočná výdrž batérie (51 %) či kvalita fotoaparátu (44 %). Muži si vyberajú nový model predovšetkým na základe výkonu, značky, kvality displeja, pričom mobil využívajú okrem komunikovania najmä na fotografovanie širokouhlých záberov, počúvanie hudby, navigovanie či hranie hier.

Ženám záleží na tom, aby mali vo svojom smartfóne kvalitný fotoaparát s dobrou selfie kamerou, možnosťami využívať rôzne filtre či tiež dostatočne veľkú pamäť na ukladanie množstva fotografií a videí. Svoje smartfóny pritom najčastejšie využívajú na fotografovanie či prezeranie sociálnych sietí.

Huawei nova 9
Zdroj: Huawei

Na čom nám záleží najviac?

Až 54 % respondentov uviedlo, že okrem základnej komunikácie ako je telefonovanie, či esemeskovanie sa väčšina venuje najčastejšie surfovaniu na internete a viac než polovica (51 %) pravidelne prezerá obsah sociálnych sietí. Medzi ďalšie časté činnosti na smartfónoch patrí fotografovanie (49 %), mobilné bankovníctvo či platby prostredníctvom mobilu (40 %), počúvanie hudby či sledovanie filmov (28 %), ale aj hranie hier (17 %).

Práve na základe tohto prieskumu prišiel Huawei s možnosťou bezkontaktnej platby prostredníctvom aplikácie Curve a neustále pracuje na tom, aby sa v obchode s aplikáciami Huawei AppGallery nachádzali všetky potrebné aplikácie lokálnych developerov.

Zdroj: Huawei

Nová definícia vlajkovej lode

Začiatkom tohto mesiaca uviedla firma na trh svoj úplne nový smartfón Huawei nova 9, ktorý ponúka všetky vlastnosti vlajkovej lode za polovičnú cenu, a zároveň dokonale vystihuje všetky požiadavky na smartfón, ktorý by si kúpil priemerný Slovák.

Veľký 6,6-palcový displej nedávno s jemným rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz dostatok miesta na plnohodnotný zážitok zo sledovania sociálnych sietí či hrania mobilných hier. Základom série Huawei nova je inovácia. Už od uvedenia na trh v roku 2016 predstavuje rad nova stelesnenie inovatívnych technológií Huawei v štýlovom kabáte. Je to špičkový osobný asistent určený pre zaneprázdnených, nezávislých a kreatívnych ľudí, ktorí sú neustále v pohybe.

Zdroj: Huawei

Kvalitný fotoaparát

Aktuálna doba predurčuje žiť život naplno. Málokto sa pritom zaobíde bez telefónu s fotoaparátom, na ktorý sa môže spoľahnúť v každej situácii, bez ohľadu na to, či je deň alebo noc. Nova 9 zachytí všetky dôležité chvíle, dokonca aj v tme, či v zlom osvetlení. Novinka s pokročilými režimami denného a nočného fotografovania umožňuje zachytiť snímky za každých podmienok.

Lukas Kimlicka
Zdroj: Huawei

Rýchle nabíjanie

Výdrž batérie je jednou z najväčších starostí, ktoré v prieskume označilo až 51% opýtaných Slovákov. Rovnako ako predchádzajúce smartfóny Huawei, aj nova 9 vyniká veľkou batériou - má kapacitu až 4300 mAh, vďaka ktorej sa s prehľadom postará o celodennú výdrž, bez ohľadu na záťaž a frekvenciu používania. Extrémne rýchla nabíjačka Huawei SuperCharge zaručí, že nabitie telefónu na 53 percent potrvá len 15 minút a na 100 percent sa nabije za 38 minút

Vysoký výkon umožňuje smartfónu zvládnuť všetky každodenné úlohy či multimediálny obsah. Novinka je na Slovensku v predaji vo farbách Black a Starry Blue za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 eur.

nova 9-Product-creative shotBlack-16_9
Zdroj: Huawei

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.