29.11.2021, 00:00

Virtuse Exchange sa stáva plne mobilnou

Nová slovenská apka Virtuse vám uľahčí život v investovaní do bitcoinu.

Virtuse Exchange sa stáva plne mobilnou
Zdroj: Virtuse

Vďaka smartfónom a rýchlemu internetu sa veci ako kancelária, vzdelávanie, či hudba stali mobilnými. Prečo by také nemohlo byť aj investovanie? Mnoho ľudí si ho stále spája s návštevou kamennej pobočky alebo s počítačom s množstvom obrazoviek plných grafov. Dnes však už na investovanie stačí mobilný telefón.

Virtuse Exchange ako jedna z prvých v strednej Európe oznámila spustenie svojej mobilnej aplikácie pre bitcoin. Klienti si aktuálne vďaka aplikácii môžu rýchlo, jednoducho a najmä bezpečne:

  • Nákúpiť, predať a poslať bitcoin
  • Nastaviť pravidelné investovanie od 5 eur mesačne
  • Zobraziť zostatky a pohyby
  • Vkladať a vyberať bankovým prevodom
  • Kontaktovať klientske centrum

Ako uviedol Rastislav Vasilišin, CEO spoločnosti: “V čase vysokej inflácie by sa ľudia nemali spoliehať na prvý alebo druhý pilier a radšej si na dôchodok pravidelne sporiť s aktívom, ktoré sa za posledných 10 rokov zhodnocovalo v priemere 150 percent ročne.

Podľa objemu obchodov a výšky spravovaných aktív je Virtuse najväčšou krypto platformou na Slovensku s klientmi vo viac ako 50 krajinách. Nová aplikácia je dizajnovaná tak, že noví aj skúsení investori môžu jednoducho spravovať svoj majetok v najväčšej digitálnej mene.  

„Maximálna ochrana klientskych aktív je jednou z najvyšších priorít vo Virtuse. Preto je až 99% všetkých prostriedkov klientov uložených v Unchained Capital, jednom z najväčších digitálnych správcov na svete. dopĺňa Matej Demeš, COO Virtuse Exchange.

Mobilná aplikácia Virtuse tak umožní bezpečne nakupovať, predávať, uchovávať či sporiť a tým maximalizovať investičnú stratégiu.

Spustenie mobilnej aplikácie prichádza iba pár mesiacov po tom, čo Virtuse zaviedla obchodovanie v eurách a priame vklady a výbery prostredníctvom SEPA prevodov. Popri eurách je cez aplikáciu stále možné nakúpiť bitcoin prostredníctvom 12 iných mien pomocou karty VISA alebo Mastercard.

 

Líder v investovaní do bitcoinu

Virtuse je jednou z najväčších Bitcoin-centrických platforiem v Európe, pričom objemom aktív v správe ako aj objemom zobchodovaných aktív je najväčšou krypto-platformou na Slovensku. Svoju činnosť poskytuje na základe viazaného živnostenského oprávnenia na prevádzku zmenárne a peňaženky virtuálnej meny. Okrem Slovenska pôsobí aj v iných krajinách EÚ ako aj v Ázii.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre operačný systém Android na nasledujúcom odkaze, verzia pre operačný systém iOS bude uvedená čoskoro.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.