Založenie s. r. o. v roku 2018

Rozhodujete sa pre odvážny krok založiť s.r.o. aj Vy? Alebo je to pre Vás hudba blízkej budúcnosti a stále máte určité pochybnosti, je čas, aby ste sa nadobro uistili o správnosti vášho rozhodnutia. Možno vám v tom pomôže aj náš článok so všetkými potrebnými informáciami, ako jednoducho si v tomto roku 2018 môžete založiť svoju vlastnú "sročku".

Založenie s. r. o. v roku 2018
Zdroj: https://www.pexels.com

Úspešný štart podnikania zahŕňa veľa potrebných úkonov, z ktorých niektoré sú viac vzrušujúce než iné. Brainstorming a vytváranie dobrého obchodného mena? To je ešte "zábava"! Prihlasovanie sa na Daňovom úrade vám asi ale až tak príjemné zasa pripadať nebude. Trik, ako úspešne získať svoju firmu bez týchto starostí a niekedy naozaj zbytočných komplikácií, spočíva v tom, že si musíte všetko starostlivo a do detailu naplánovať, alebo celú administratívu necháte na profesionálov.

Nechajte to na profesionálny tím

Niet pochýb o tom, že zakladanie podniku je pomerne náročné, vy to ale môžete vyriešiť omnoho jednoduchšie. Nechať si založiť spoločnosť niekým iným. Firmou, ktorá má s tým dlhoročné skúsenosti a urobí vám všetko v rámci oveľa nižších sadzieb, poplatkov a najmä bez zbytočného behania po úradoch. Vy sa tak budete môcť potom venovať tomu, čo vám umožní v rámci samostatne zárobkovej činnosti zostať na vrchole a dosahovať potrebné výkony. Založenie s.r.o. len za 244 € je toho skvelým dôkazom!

Čo všetko tým získate?

Okrem množstva času a úspor, to môže byť aj nasledovné:

  • Jednoduché a v prvom rade rýchle založenie s.r.o. v rámci celého územia SR;
  • Samozrejmosťou je aj odborné poradenstvo;
  • Pomoc s náročnou registráciou s.r.o. k DPH, ktorá robí laikom asi najviac problémov;
  • Zápis spoločnosti do Živnostenského a Obchodného registra;
  • Garancia založenia s.r.o. a iné;

Väčšinu potrebných vecí k získaniu a založeniu vašej novej firmy určuje Obchodný zákonník (zákon č. 513/1991 Zb.z), no pre mnohých podnikateľov je to obrovské množstvo obmedzení a komplikácií, pre ktoré sa rozhodnú cúvnuť a realizáciu svojho sna odložiť na neskôr. Ako ale vidíte, s onlineinvest.sk to bude naozaj hračka.

Vyberte si správne sídlo firmy

Založenie spoločnosti s.r.o. je síce komplikovaný proces a prvým krokom, ktorý, po splatení základného imania (5000 €), budete musieť urobiť, je požiadať o jej zápis do Obchodného registra. K zápisu potrebujete konkrétne dokumenty, na ktorých by malo byť v prvom rade uvedené sídlo spoločnosti. Sídlo je možné si zabezpečiť viacerými spôsobmi. Jedným z najlacnejších a čoraz viac populárnym sa v súčasnosti považuje univerzálne virtuálne sídlo spoločnosti. Jeho  výhodou je zriadenie v súlade so všetkými zákonmi, bez nutnosti ďalšej administratívy.

Zdroj: https://www.pexels.com

Klasický prenájom je pre začínajúcich podnikateľov dosť drahý a často aj nevyužívaný, pretože tí sa potrebujú venovať oveľa dôležitejším veciam, ako celý deň vysedávať pri počítači a preberať poštu. Navyše, ak nemáte vlastné priestory, potrebujete na prenájom súhlas majiteľa konkrétnej budovy. Tá by samozrejme mala byť zároveň aspoň trochu reprezentatívna, pretože sa v priebehu svojej podnikateľskej činnosti budete stretávať s množstvom klientov a obchodných partnerov, ktorí si o spoločnosti vytvárajú obraz.

Moderné sídlo firmy už od 11 €/mesiac vám to a omnoho viac poskytne bez najmenších problémov. Dobrú lokalitu, servis spracovania a riadenia pošty, o ktorej budete vždy informovaní a samozrejme označenie s poštovou schránkou.

Nie ste rozhodnutí, či by to mala byť živnosť alebo s.r.o.?

Na prvý pohľad sa vám bude zdať, že so živnosťou to bude omnoho jednoduchšie. Platiť to bude však len do momentu, než sa začnú vaše vyššie zisky zdaňovať aj vyšším percentom (25 %) a ešte budete musieť platiť sociálne a zdravotné odvody, čo je pri "sročke" jednotné a zatiaľ nemenné (21 %). Stále máte ale dilemu, či je lepšia živnosť alebo s.r.o.? Čítajte ďalej.

Živnosť založíte cca v priebehu 3–4 dní a za jeden nahlásený predmet podnikania vám stačí 5 €, pričom je ich počet prakticky neobmedzený. Ak sa však z akýchkoľvek dôvodov dostanete do problémov, ručíte celým svojím majetkom (aj osobným). Pri spoločnosti s.r.o. je naopak ručenie obmedzené len na majetok firmy, čo podnikatelia považujú za jednu z najväčších predností tejto právnej formy podnikania.

Komplikovanejšie to môže byť ale pri likvidácií spoločnosti, pri živnosti vás obmedzuje spomínané ručenie a u spoločnosti s ručením obmedzeným to môže byť zas náročnejšia administratíva a samotný proces likvidácie. Môžete tu ale využiť likvidáciu, fúziu, konkurz alebo ďalšie iné možnosti.

My sme ale presvedčení, že podnikanie bude pre vás jednoduché, pretože sme vám predstavili podrobný plán toho, ako sa dá dnes jednoducho, rýchlo a za prijateľnejšie ceny - založiť s.r.o. v roku 2018.

(pr)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.