Viktor Blaha: Genderovo ho neviem zaškatuľkovať

Mladý Bratislavčan je jedným z trojice zakladateľov módnej značky Bratiska, ktorí na vlastnej koži vyskúšali, aké je tvoriť kolekciu na smartfóne.

Viktor Blaha: Genderovo ho neviem zaškatuľkovať

Mgr. Viktor Blaha stojí za vznikom módnej značky Bratiska, ktorá pôvodne vychádzala z reálií hlavného mesta. Ich tvorba sa v súčasnosti začína posúvať aj do ďalších regiónov.

Aký typ smartfónov ste doteraz používali?

Od roku 2008 som bol vždy používateľom konkurenčnej platformy a v pracovnej sfére som ako služobný mal rôzne Androidy.

Mali ste možnosť si vyskúšať nový Galaxy Note10+ a zároveň na ňom vytvoriť niekoľko návrhov tričiek a mikín v rámci špeciálneho projektu. Ako ste s ním boli spokojný?

Posledné roky som vždy pozeral na novinky od Samsungu a sledoval ich pokrokové technologické vychytávky, o ktorých som pri konkurenčnom operačnom systéme väčšinou len sníval. Teraz som mal možnosť vyskúšať Note10+ a moje vysoké očakávania od vlajkovej lode Samsungu boli viac ako naplnené. Okrem rýchlej práce softvéru ma tiež dosť prekvapila aj batéria telefónu.

Ktorá z funkcií sa vám najviac páčila?

Veľmi milé prekvapenie bola pre mňa práca so Samsung DeX, cez ktorý sme dotvorili finálny špeciálny dizajn Samsung x Bratiska. V ateliéri sme Note10+ pripojili adaptérom USB-C na HDMI (čo je skvelé a pre mňa dosť nezvyčajné, že adaptér bol súčasťou balenia) s obrazovkou a telefón automaticky pracoval v úlohe kvalitného mini počítača. Dokonca dobre zvládol aj základné dizajnérske nároky a k tomu displej Noteu slúžil ako touchpad.

Ako hodnotíte spracovanie displeja?

Jednoduchý a čistý dizajn je pre mňa teraz základ úspechu, takže veľmi dobre hodnotím tento krok – obrazovku ničím „nerozbiť“ a dať ju od okraja po okraj.

Primárnym prvkom nového Note10+ je pero S Pen. Čo hovoríte na jeho využitie a nové funkcionality, napr. konverziu písaného textu?

S použitím pera pri práci s telefónom som sa stretol po prvýkrát, ale bolo to veľmi natívne a intuitívne. Rád si zapisujem poznámky nielen zo stretnutí do telefónu takže túto funkcionalitu S Pen som veľmi ocenil.

S Pen najnovšie ponúka aj tzv. Air actions, ktoré čiastočne umožňujú smartfón ovládať gestami. Vidíte v tejto funkcii potenciál?

S tým je veľká zábava. Na začiatku si to žiadalo trošku cviku, ale potom som sa začal cítiť ako Harry Potter a ruku na srdce, kto by to nechcel, že? Potenciál vidím skôr pri natáčaní selfie videí a fotení selfíčiek.

Novinkou je aj niekoľko funkcií pri fotografovaní, natáčaní videí a ich následnom spracovaní aj s pomocou S Pen. Ako sa vám páčia?

Na kvalitný širokouhlý fotoaparátu s variabilnou clonou a s 2-násobným optickým zoomom som bol zvyknutý. Výborné je, že pribudol skvelý ultraširokouhlý objektív a tiež možnosť natáčať videá v režime dynamického zaostrovania. Veľa tvorím – fotím obsah na svoj (@viktoranalogom) aj pracovný instagram (@bratiska_), hlavne teda formát stories a je to dosť veľké šetrenie čašu pre mňa, keď sa môžem spoľahnúť, že finálna fotka alebo video už netreba upravovať a zlepšovať ich kvalitu. Tiež je skvelé, že si viem upraviť výber režimov fotografovania / natáčania videa, ktoré mi fotoaparát ponúka pri otvorení. Celkovo je kvalita fotografií na vysokej úrovni rovnako ako práca s fotoaparátom.

Prečo by ste prácu s Note10+ alebo s perom S Pen odporučili svojim priateľom a kolegom?

Moje obavy z práce s Androidom sa vôbec nenaplnili, a ľudia ma poznajú, že som fanúšik konkurenčného operačného systému. Tie časy, že buď je človek jedno alebo druhé sú pre mňa už úplne preč. Celkovo je práca s Note10+ skvelá, človek si ho vie nastaviť presne podľa svojich priorít, na ktoré chce telefón používať. Pracovať s Note10+ bez S Pen a gest by bola veľká škoda, telefón je na to viac ako predurčený vďaka veľkému displeju ako aj funkcionalite.

Myslíte si, že Galaxy Note10+ ocenia skôr muži alebo ženy?

Genderovo ho neviem zaškatuľkovať, je to výborný telefón, či už pre dizajnérov, marketérov alebo biznis ľudí.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.