Gebrüder Weiss prekračuje 1 milión doručených zásielok do domácností

Poskytovatelia prepravných a logistických služieb zaznamenali rekordne vysoký počet doručení pre koncových zákazníkov v Rakúsku a východnej Európe. Konkrétne Gebrüder Weiss dosiahol rekordnú úroveň v segmente rastúceho elektronického obchodu. V jeho divízii Home Delivery sa v Rakúsku a východnej Európe očakáva, že tento poskytovateľ prepravných a logistických služieb v tomto roku nahlási približne 1,1 milióna doručených zásielok.

Gebrüder Weiss prekračuje 1 milión doručených zásielok do domácností

To zodpovedá nárastu o 24 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom (2018: 885 000), čím potvrdzuje svoje vedúce postavenie na rakúskom trhu vďaka doručeniu 385 000 zásielok (2018: 335 000).

„Súčasné čísla ukazujú, že naše služby sú veľmi žiadané. V tomto roku sa väčšina objednávok opäť uskutočnila v špeciálnych promo dňoch, napríklad „Black Friday“  a „Cyber Monday“. V tomto období prepravujeme zreteľne viac zásielok ako v predchádzajúcich mesiacoch. Očakávame, že tento trend bude pokračovať až do Vianoc,“ hovorí Martin Treffer, produktový manažér dodávok do domácnosti v spoločnosti Gebrüder Weiss. Iba v Rakúsku prišlo v poslednom novembrovom týždni 15 000 objednávok, väčšina z nich sa týka práčok a chladničiek.

Služba doručovania do domácností „Home Delivery“ dodáva domáce spotrebiče, nábytok a spotrebnú elektroniku, ktoré si spotrebitelia objednávajú online priamo do domov. Doručovacia dvoj-osádka zabezpečuje pripojenie elektronického zariadenia alebo montáž nábytku. Spoločnosť Gebrüder Weiss nasadila tento rok približne 500 zamestnancov a 270 vozidiel na poskytovanie služieb koncovým spotrebiteľom.

Zvyšovanie trhových podielov vo východnej Európe

„Nie sme len lídrom na trhu v Rakúsku, ale tiež zvyšujeme naše trhové podiely vo východnej Európe,“ hovorí Martin Treffer. V tomto roku sú najrýchlejšie rastúcimi východoeurópskymi krajinami  Slovensko a Česká republika so 165 000 a 140 000 zásielkami. Divízia Home Delivery divízie Gebrüder Weiss zaznamenala aj rastúce podiely na trhu v Maďarsku, Chorvátsku, Srbsku a Rumunsku, a do svojej pravidelnej klientely zaraďuje viaceré renomované medzinárodné e-shopy a predajne nábytku. Spoločnosť má v úmysle pokračovať v tomto pozitívnom trende aj v nasledujúcom roku.

O spoločnosti Gebrüder Weiss

S viac ako 7 100 zamestnancami, 150 firemnými pobočkami a s predbežným ročným obratom vo výške 1,67 miliardy eur (2018) sa spoločnosť Gebrüder Weiss zaraďuje k vedúcim prepravným a logistickým spoločnostiam v Európe. Pod záštitou spoločnosti Gebrüder Weiss Holding AG so sídlom v meste Lauterach (Rakúsko) združuje táto logistická spoločnosť okrem svojich hlavných obchodných oblastí pozemnej dopravy, leteckej a námornej nákladnej dopravy a logistiky aj rad vysokošpecializovaných odvetvových riešení a dcérskych spoločností – medzi nimi okrem iného aj logistické poradenstvo x|vise, tectraxx ( špecialista v odvetví pre oblasť  high-tech), dicall (komunikačné riešenia, prieskum trhu, tréning), Rail Cargo (železničné prepravy) a spoločnosť Gebrüder Weiss Paketdienst, spoločníka rakúskej spoločnosti DPD. Toto zoskupenie umožňuje koncernu rýchlo a flexibilne reagovať na potreby zákazníkov. S množstvom ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení sa rodinná spoločnosť, ktorej história v odvetví prepravy má viac ako 500 rokov, dnes považuje za priekopníka v oblasti trvalo udržateľného rastu.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.