Mária Janušková je novým partnerom TPA Slovakia

Mária Janušková pôsobí v rámci skupiny TPA už takmer 15 rokov. Svoje skúsenosti predovšetkým z medzinárodného zdaňovania, z obľúbenej problematiky stálych prevádzkarní a zdaňovania expatov vrátane sociálneho zabezpečenia rozšírila svojím pôsobením v TPA o rozsiahle skúsenosti v oblasti dane z príjmov právnických osôb, DPH, nehnuteľností, fúzií a akvizícií.

Mária Janušková je novým partnerom TPA Slovakia

V TPA Slovensko prešla všetkými pozíciami od konzultanta, cez manažéra až po riaditeľa daňového a mzdového oddelenia. Vo svojej novej pozícii bude zodpovedná za rozvoj služieb tak pre slovenských, ako aj pre zahraničných klientov, a to v oblasti daňového poradenstva ako aj mzdového outsourcingu.

Mária promovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave v odbore daňovníctva a daňového poradenstva. Neskôr získala licenciu daňového poradcu a stala sa aktívnou členkou Slovenskej komory daňových poradcov. V neposlednom rade si splnila svoj sen a obzor svojich vedomostí si rozšírila postgraduálnym štúdiom Medzinárodného daňového práva na Wirtschaftsuniversität vo Viedni, kde získala titul Master of Law (LL.M.).

Mária je tiež vedúcou metodicko-legislatívnej komisie SKDP pre daň z príjmov právnických osôb, v rámci ktorej spolu s ostatnými kolegami pracujú na pripravovaní návrhov a pripomienok k legislatíve, príprave a vedení konferencií a rôznych školení, nevynímajúc praktické školenia pre začínajúcich asistentov daňových poradcov.

Fakty a čísla o TPA Slovakia

Spoločnosť TPA bola založená pred viac ako 40 rokmi v Rakúsku. Dnes je jednou z popredných spoločností v oblasti daní a auditu na Slovensku. TPA Group je etablovaná ako úspešný hráč v strednej a juhovýchodnej Európe.

Na Slovensku TPA poskytuje nasledujúce služby: daňové poradenstvo, účtovníctvo, audit a poradenstvo. Filozofiou TPA je „Face to Face Business“. Naša práca je charakterizovaná odbornosťou, špičkovým know-how a znalosťami v širokej škále priemyselných odvetví. Znalosti expertov zahŕňajú, okrem iného, aj know-how v oblasti nehnuteľností, energetiky, reštrukturalizácii firiem, korporátnych právnych štruktúr a dôchodkového zákona.

Okrem Slovenska, TPA Group pôsobí v ďalších jedenástich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy: v Albánsku, Bulharsku, Česku, Chorvátsku, Maďarsku, Čiernej Hore, Poľsku, Rakúsku, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku. Celkovo zamestnáva viac ako 1700 zamestnancov v 30 pobočkách.

TPA Group je tiež nezávislým členom Baker Tilly Europe Alliance a preto sme schopní poskytnúť klientom celosvetovú sieť daňových poradcov, audítorov a konzultantov.

Vďaka našej aliancii so sieťou Baker Tilly International je 12 krajín skupiny TPA Group perfektne prepojených na globálnej úrovni a sme tak schopní poskytovať vysokokvalitné služby vo všetkých hlavných obchodných centrách a regiónoch sveta.

Viac na webovej stránke: www.tpa-group.sk

Pre ďalšie informácie prosím, kontaktujte Peter Ďanovský, partner,

Tel. +421 (2) 57 351 124; peter.danovsky@tpa-group.sk

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.