Fumbi rozširuje služby do Česka

Slovenská spoločnosť pre bezpečné a inteligentné investovanie do kryptomien - Fumbi, spúšťa svoj portál už aj v Českej republike.

Fumbi rozširuje služby do Česka

Po veľmi úspešnom roku Fumbi rozšíri svoje služby - investovanie do kryptomien pre širokú verejnosť aj do ďalších krajín. Spoločnosť je na českom trhu od začiatku roka 2020 a ostatné krajiny budú nasledovať v priebehu pár mesiacov. Zatiaľ je možné vkladať len v eurách, no časom bude možnosť spraviť depozit aj v lokálnych menách. 

“Rok 2020 bude v znamení kryptomien a na trhu sa očakávajú veľké zmeny. Nemecké banky už začali oficiálne ponúkať kryptomeny, v máji nastane halving bitcoinu a ďalšie budú nasledovať. Myslím, že je ideálny čas, kedy by sa malo Fumbi rozšíriť a ponúknuť naše riešenie aj na ďalších trhoch,” Juraj Forgács, CEO Fumbi.

Fumbi bolo spustené pred rokom primárne pre slovenský trh. Počas roka sa ukázalo, že záujem o investovanie do kryptomien zo strany širokej verejnosti je na Slovensku pomerne veľký. Fumbi zaznamenalo viac ako 7000 registrovaných užívateľov a priemerný depozit 600 eur na aktívneho investora. Aj keď sa v roku 2019 trh kryptomien správal volatilnejšie, skorí investori zaznamenali profit v desiatkach percent. Naopak tí, ktorí investovali, keď boli ceny na vrchole, budú na zisk musieť ešte počkať.

“Je to fantastické vedieť, že ľudia na Slovensku majú o investovanie a o naše služby takýto záujem. Na rok 2020 si pripravujeme ďalšie vylepšenia, ktoré investovanie do kryptomien ešte viac spríjemnia,” hovorí Boris Haško, marketingový riaditeľ Fumbi.

Špecifikom Fumbi je využívanie zdieľanej ekonomiky. Investori tvoria dynamickú sieť, ktorá dokáže udržiavať hodnotu portfólia previazanú s celkovou hodnotou trhu kryptomien. Preto sa jedná o výborné riešenie pre stredno a dlhodobé investovanie do tohto raketovo rastúceho odvetvia.

Vzhľadom k tomu, že kryptomeny skrývajú aj určité riziká (napr. hekerský útok) je rovnako dôležité aj ich bezpečné uloženie a nezávislá kontrola. Začiatkom roka vo Fumbi prebehla už druhá nezávislá inšpekcia od spoločnosti SGS Slovakia, ktorá je členom celosvetovej skupiny SGS. Cieľom auditu bolo zistiť, či prostriedky, ktoré Fumbi eviduje vo svojej databáze a na účtoch klientov, sú skutočne nakúpené a držané vo vykazovanej výške. Audit nezistil žiadne rozdiely. Takáto forma auditu offline papierových peňaženiek, ktoré používa Fumbi, je vo svete unikátna.

Investovnie cez Fumbi je pre každého a začať môžete s investíciou od 50€.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.