Poriadok v papieroch môžete mať hneď

V zásade existujú dva typy ľudí: takí, ktorí majú čistý stôl a tí ostatní. Niekto trpí na poriadok a iný sa musí prehrabať kopou papierov a dokumentov zakaždým, keď nejaký práve potrebuje. Našťastie, na všetko už existuje „appka“ – aj na to, ako si v dokumentoch spraviť raz a navždy poriadok a mať ich stále poruke. Slovenskí tvorcovia predstavili aplikáciu, ktorá okrem iného ponúka záujemcom možnosť bezpečne si uschovať a roztriediť aj zdravotnú dokumentáciu. Predbehli tak aj štát, ktorý s elektronizáciou zdravotníctva aj v roku 2020 iba prešľapuje na mieste.

Poriadok v papieroch môžete mať hneď

„Naši klienti majú v dokumentoch radi poriadok a chcú k nim mať prístup vždy a všade,“ predstavuje možnosti aplikácie šéfka spoločnosti DOCKitIN Daša Foglarová. Služba umožňuje previesť všetky druhy papierových dokumentov do digitálnej podoby, následne z nich vytiahnuť kľúčové informácie, roztriediť a archivovať. Potom ich má človek poruke kedykoľvek vo svojom mobile alebo počítači, môže ich prezerať, tlačiť ich kópie alebo zdieľať s ostatnými. Novinkou je možnosť bezpečne načítať a uložiť aj zdravotnú dokumentáciu. Dôverné informácie sú šifrované a neoprávnený prístup ku nim je vylúčený.

Dockitin - web
Zdroj: DOCKitIN

​Riaditeľka DOCKitIN tvrdí, že rozšírenie možností aplikácie o ukladanie zdravotnej dokumentácie si vyžiadali samotní užívatelia. Výhodné je to pre všetkých – pacientov, lekárov, laboratóriá, poisťovne aj štát. Len akosi doteraz nikto nebol schopný zrealizovať plán, ako preniesť zdravotné karty, výsledky vyšetrení a celkový manažment zdravotnej dokumentácie do online prostredia. Chýbal skutočný záujem štátu, no ani lekári sa do náročnej, zdĺhavej a nezaplatenej práce nijako nehrnuli. Aj s ohľadom na priemerný vek, najmä všeobecných lekárov, sa ich obavám z elektronizácie zdravotníckeho systému dá dobre rozumieť.

Hoci slovenská firma DOCKitIN ponúkla štátu možnosť, že by spätne digitalizovala už existujúce zdravotné karty, chýbajú pravidlá pre spracovanie takýchto citlivých údajov. „My sme pripravení ďalej rokovať a prispôsobiť naše riešenia potrebám zdravotníctva a požiadavkám štátu. Ale kým sa tieto problémy nevyriešia, budeme službu modernej elektronickej archivácie dokumentov poskytovať každému, kto o ňu prejaví záujem,“ uzatvára šéfka spoločnosti DOCKitIN a hovorí: „Ak sa raz podarí vybudovať fungujúci štátny systém, naši zákazníci si svoje uložené údaje do neho prenesú jediným kliknutím. Keď začnú so zberom údajov už dnes, v budúcnosti to určite ocenia.“

Zdroj: DOCKitIN

​Menu služby DOCKitIN rozšírila kategória Zdravotná dokumentácia. Sem si užívatelia ukladajú v elektronickej podobe svoje výsledky vyšetrení, výmenné lístky, recepty a ďalšie dokumenty súvisiace so zdravotnou starostlivosťou. Všetky dáta sú bezpečne šifrované a uložené na cloude, takže k nim majú oprávnení užívatelia prístup kedykoľvek a kdekoľvek.

Výhody digitalizácie a online archivácie osobných dokumentov, vrátane Zdravotnej dokumentácie:

  • digitalizácia dokumentov, ich prečítanie (vyťaženie) a uloženie metadát pre rýchlejšie vyhľadávanie dokumentov;
  • bezpečné uloženie na cloude, dostupnosť 24/7 z ľubovoľného miesta alebo zariadenia;
  • rýchle a bezpečné zdieľanie dokumentov s inými užívateľmi;
  • eliminácia straty dokumentov.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.