Snubné prstene s rytinou, alebo bez?

Svadba sa pomaly blíži a vy začínate navštevovať klenotníctva a hľadáte snubné prstene. Ponúka sa vám možnosť nechať prsteň ozvláštniť a urobiť ho ešte osobitejším, to všetko pomocou gravírovania. Je však lepší snubný prsteň s rytinou, alebo bez?

snubný prsteň s gravírovaním
Zdroj: Bisaku

Snubné prstene s gravírovaním

Gravírovanie je technológia, ktorej výsledkom je ozdobenie rôznych predmetov. Môžete si nechať ozdobiť snubné prstene a aj iné šperky. Základom je odoberanie jednotlivých vrstiev materiálu prsteňa. Väčšina ľudí si vyberie gravírovanie do vnútornej strany prstienka, je to však možné aj zvonka. Po obvode prsteňa z vonkajšej strany sa to však veľmi neodporúča, pretože môže dôjsť k rýchlejšiemu opotrebovaniu. Ak sa však aj napriek tomu rozhodnete pre vonkajšie gravírovanie, odporúčame vybrať si snubné prstene v jednoduchšom, čistom a nezdobenom štýle.

Možnosti gravírovania

Možností, čo si na prsteň necháte vyryť je niekoľko. Každý pár je jedinečný a preferuje niečo iné. Niekto dá prednosť menám, iný dátumu a ďalší skombinuje oba varianty spolu. Fantázii sa medze nekladú, a tak si na snubný prsteň môžete nechať zhotoviť aj celé vety. Na výber máte veľké množstvo fontov. Obľúbené sú aj symboly, napríklad symbol nekonečna alebo srdiečko. Novinkou je rytina, ktorá je pripravená podľa vlastnoručného písma alebo dokonca zvečnenie v podobe vlastných odtlačkov prstov.

snubný prsteň s gravírovaním
Zdroj: Bisaku

Na materiáli záleží

Snubné prstene môžete mať už z rôznych materiálov od striebra, farebného zlata až po platinu. To, z akého materiálu je prsteň vyrobený má vplyv na namáhavosť gravírovania. Najlepšie sa gravírujú šperky, ktoré sú vyrobené zo zlata. Aj napriek tomu, že je zlato tvrdé a odolné, veľmi dobre sa gravíruje. Striebro je o trochu mäkšie, a teda hrozí rýchlejšie opotrebovanie. Najkomplikovanejší materiál na zdobenie rytinou je platina, pretože je zo všetkých materiálov najtvrdšia a najhoršie opracovateľná.

snubný prsteň s gravírovaním
Zdroj: Bisaku

Výber je len na vás

Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie veci, ktoré sú s gravírovaním späté, a o ktorých by ste mali vedieť, než sa pustíte do rozhodovania. Či už si vyberiete snubné prstene s rytinou alebo bez, prajeme vám, aby bol váš výber správny a aby ste boli s prsteňmi spokojní. Túžite po originálnych snubných prsteňoch? V BISAKU na vás čakajú dokonalé prstienky, ktoré si môžete nechať gravírovať presne podľa vašich predstáv a preferencií.

snubný prsteň s gravírovaním
Zdroj: Bisaku

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.