Východ Slovenska má potenciál pre ďalší rozvoj

Logistický park P3 Košice ponúka ďalších 12 880 m² plochy na okamžitú výstavbu.

Východ Slovenska má potenciál pre ďalší rozvoj
Zdroj: P3 Logistic Parks

Cestná infraštruktúra, výborná dostupnosť lokalít a pracovnej sily, ale aj blízkosť koncových zákazníkov pri logistike a distribúcii. Tieto faktory rozhodujú o tom, či prinesie investor do regiónu biznis a podporí jeho rozvoj. „Aj keď je stále najsilnejšou lokalitou Bratislava a jej okolie, veľký potenciál pre rozvoj vidíme aj na východe Slovenska, kde sme na jeseň minulého roka začali s výstavbou parku P3 Košice v Novej Polhore,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks.

Takmer rok od spustenia výstavby je dnes park P3 Košice v Novej Polhore dôležitým logistickým centrom košického regiónu a východného Slovenska. Strategická poloha v centre takzvanej „cross border“ oblasti, v blízkosti hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou, garantuje efektívnu cezhraničnú distribúciu a zásobovanie na trhoch strednej a východnej Európy. „Vynikajúcou polohou a rozlohou sa náš park v Novej Polhore časom stane regionálny a aj medzinárodný logistický uzol, ktorý spojí juh a sever východného Slovenska, okolité krajiny, s možným dosahom na Ukrajinu,“ dodáva Peter Jánoši.

Východ Slovenska má potenciál pre ďalší rozvoj
Zdroj: P3 Logistic Parks

Voľné priestory ihneď

Celková rozloha parku P3 Košice v Novej Polhore je takmer 170 tisíc m² a získať prácu by v ňom mohlo približne 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu. Z celkovej plochy je aktuálne ihneď k dispozícii 12 880 m² voľných priestorov a na ďalších takmer 157 tisíc m² je možná ďalšia výstavba. „V týchto dňoch sa pripravujeme na výstavbu druhej haly, kde bude k dispozícii 12 880  m² skladových priestorov s modernými kancelárskymi priestormi,“ opisuje Peter Jánoši.

Východ Slovenska má potenciál pre ďalší rozvoj
Zdroj: P3 Logistic Parks

Špičkové haly kategórie A

P3 Logistic Parks v košickom parku aktuálne spravuje jednu priemyselnú nehnuteľnosť, v ktorej postavil špičkovú halu kategórie A s celkovou plochou 12 880m². Haly, ktoré developer stavia, sú vybavené moderným systémom vykurovania a ventilácie, majú zvýšenú tepelnú izoláciu strechy aj úsporné inteligentné LED osvetlenie. Budovy sú zároveň konštrukčne pripravené na ďalšie expanzné rozšírenie kancelárskych alebo obchodných priestorov. „Staviame moderné nehnuteľnosti najvyššej kvalitatívnej úrovne A spĺňajúce prísne environmentálne kritéria,“ hovorí Peter Jánoši. Certifikácia budov hovorí o hospodárnosti a efektívnosti využívania energií v rámci priestorov, o šetrnosti k životnému prostrediu a zároveň, ako sa v budove ľudia cítia. „Ekologické riešenia, garantované certifikátom znižujú energetické náklady na prevádzku budovy a  zvyšujú hodnotu stavby,“ dodáva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.