Niekoľko útulných detailov, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie a komfort v interiéri

Väčšina moderných interiérov inklinuje k minimalizmu a high-tech, čo znamená dokonale rovné povrchy, neutrálne tóny a lakonický dekor. Často však zabúdame na fakt, že pri vytváraní to dokonalosti je ľahké zabudnúť na to hlavné - na pohodlie. Bez neho sa budete aj v bezchybnom interiéri cítiť nepríjemne. Ako sa týmto problémom vyhnúť a čo urobiť preto, aby všetko fungovalo ako má?!

Niekoľko útulných detailov, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie a komfort v interiéri
Zdroj: Shutterstock

Po mnoho storočí sa chápanie pohodlia nezmenilo. Je spojené s teplom, svetlom, čistotou a komfortom. A spôsobov, ako môžete tieto ciele dosiahnuť je veľa. O niektorých z nich vám v našom článku povieme.

Dajte všetko do poriadku

Útulnosť k vám nikdy nezavíta, ak je v dome neustále chaos a neporiadok. Najčastejšie ho spôsobujú osirelé veci, ktoré už roky čakajú v rade na likvidáciu. Poobzerajte sa preto okolo seba, urobte si malý audit a nakoniec sa zbavte zbytočných harabúrd. Nezabudnite miestnosť aj pravidelne čistiť.

O opticky príjemné vnímanie vášho okolia sa postarajú aj rovné čisté línie, ktoré môžete dosiahnuť  aj so špeciálnym anhydritovým poterom. Je to ten najlepší základ, od ktorého sa môžete odraziť a začať budovať krajší a lepší domov.

Pohrajte sa so svetlom a profesionálnou tieniacou technikou

Útulná atmosféra v domácnosti veľmi často závisí aj od správneho osvetlenia interiéru. V každom priestore by preto mali existovať najmenej dva alebo tri svetelné zdroje, ktoré poskytujú viac svetelných scenárov.

Moderné svietidlá vám vybavenie domácnosti dostatočným svetlom veľmi zjednodušujú a robia svetlo poslušným, funkčným a ekonomickým. Pohodlné stmievače, snímače pohybu, detektory, špeciálne časovače či profesionálna tieniaca technika vám pomôžu upraviť osvetlenie miestnosti presne podľa vašich predstáv.

Nebojte sa hrejivých farieb a materiálov

V moderných interiéroch veľkých miest sa čoraz viac využívajú strohé a neutrálne kovové odtiene. Často sú však chladné a bez života. Aj v prísnej farebnej schéme minimalizmu alebo hi-tech však vždy môžete použiť niekoľko jasných, teplých odtieňov: oranžovú, červenú, žltú alebo terakotovú. S nimi sa váš interiér stane oveľa pohodlnejším.

Prípadne využite prírodné hrejivé materiály, ktoré sa s tými viac neutrálnymi kombinujú veľmi dobre. Štýlové mlynárske schody v kombinácii s kovom a sklom sú mimoriadne krásne, funkčné a zároveň aj pohodlné.

Oživte fádne steny

Aj keď sú možno moderné a jednoduché na údržbu, holé steny sú nudné a osamelé. Najlepším spôsobom, ako ich oživiť, je zavesiť na ne rodinné fotografie, obrazy, panely č suveníry. Rodinné fotografie, ktoré zachytávajú šťastné a nezabudnuteľné chvíle, poskytujú v dome obzvlášť príjemnú a oduševnenú atmosféru. Podľa štýlu interiéru a vašich nápadov môžete na stenu zavesiť aj jedno veľké plátno alebo niekoľko malých obrázkov.

Kľúčové je vyhnúť sa veľkému množstvu rôznych štýlov a farieb, čo znamená myslieť niekedy aj na obyčajný rám obrazu alebo pevné stolové nohy v kuchyni. Aj ten najmenší detail môže prvý dojem veľmi rýchlo pokaziť.

Nezabudnite na zelený dekor

Zelené rastliny a kvety môžu, akoby mávnutím čarovného prútika, dodať interiéru značnú mieru pohodlia. Ak sa ale v tomto odbore až tak dobre neorientujete, vyberte si nenáročné rastliny, ktorých starostlivosť je minimálna.

Pri umiestňovaní obľúbených izbových kvetov zvážte ich tvar a veľkosť. Veľké rastliny radšej nedávajte na parapety, pretože „pohltia“ prirodzené svetlo. Vynikajúcim a módnym riešením sú mini-terária v štýlových sklenených nádobách, ktoré si môžete objednať aj z pohodlia domu.

Na záver si nájdite čas pre seba a vychutnajte si toto pohodlie pri chutnej šálke kávy pripravenej zo špičkového kávovaru Miele. Uvidíte, že ten pôžitok a luxus bude na nezaplatenie.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.