Teambuilding v čase pandémie? Veľký zamestnávateľ si pochvaľuje aplikáciu

Napriek tomu, že protiepidemické opatrenia sa uvoľňujú, mnohí zamestnanci ešte stále pracujú z pohodlia svojich domovov. Limitované sú aj spoločné aktivity na utuženie vzťahov na pracovisku. Ľudia sa buď boja, alebo ich zamestnávatelia s touto možnosťou otáľajú. Vďaka novej aplikácii iWatt, ktorú ako nástroj teambuildingu vyskúšala nedávno aj spoločnosť Východoslovenská energetika, je možné sprostredkovať radosť zo spoločných aktivít aj v týchto časoch.

Teambuilding v čase pandémie? Veľký zamestnávateľ si pochvaľuje aplikáciu
Zdroj: iWatt

Či chceme alebo nie, svet sa mení a novému životu v období pandémie sa musíme prispôsobiť. Čím skôr, tým lepšie. Postupne si ľudstvo zvyká na život v online priestore. Vďaka aplikáciám sa dnes spájame so svojimi kolegami, zúčastňujeme sa konferencií, sympózií. Cez mobilné telefóny, tablety či počítače  študujeme, oddychujeme a najnovšie absolvujeme už aj teambuilding. Bezpečne, pohodlne, efektívne. Slovenským zamestnávateľom to umožňuje iWatt. „Aplikácia iWatt vznikla v roku 2019 ako start-up, cieľom ktorého je finančne podporovať športové kluby. Používateľ aplikácie totiž svojím aktívnym pohybom získava virtuálne body. Na základe ich výšky je možné potom stanoviť si reálnu odmenu pre toho, kto ju potrebuje. Nezáleží na tom, či bicyklujete, beháte alebo chodíte. Veľkú obľubu si však iWatt získal v poslednom čase práve ako prostriedok pre virtuálne tímové výzvy,“ prezradil o aplikácii Radoslav Jaššo, CEO iWattu.

Skúsili to inak

Premiestniť si svoje pracovné prostredie do toho domáceho môže byť pre niekoho príjemným spestrením, pre ostatných komplikáciou. Dôležité však je, aby zamestnávateľ vedel za každých okolností prejaviť úprimný záujem o zdravie a psychickú pohodu svojich zamestnancov. V období pandémie to bolo náročné, no nie nemožné. Aj na východe Slovenska sa totiž uchytila aplikácia iWatt. „Naši zamestnanci sa do výzvy prostredníctvom aplikácie iWatt zapojili na prelome mája a júna. Za necelé dva týždne, 197 kolegov, rozdelených do 24 tímov, zaznamenalo až 4 056 športových aktivít. Rátala sa chôdza, turistika, beh a cyklistika, pričom každý kilometer sa alikvotne prepočítal na iWatty,“ prezradil Miroslav Kulla, generálny riaditeľ VSE, a.s.

Teambuilding v čase pandémie? Veľký zamestnávateľ si pochvaľuje aplikáciu
Zdroj: iWatt

Miroslav Kulla

Motivovaní

Výhodou aplikácie je, že sa ľudia venujú sami sebe, svojmu zdraviu, pohybu, fyzickej aktivite a nemusia sa pritom zoskupovať, čo je v dnešnej dobe vynikajúcou prevenciou. Jednotlivé iWatty môžu získať kedykoľvek sa im chce, kedykoľvek na to majú príležitosť. Nie je potrebné čakať na ostatných členov tímu. V reálnom čase môžu pritom sledovať priebežné umiestnenie svojho tímu a tiež sa zapájať do nových výziev a aktivít. Reakcie na používanie aplikácie sú pozitívne. Tu sú niektoré z nich:

Vďaka aplikácii som sa po roku opäť dobrovoľne vrátil k behu.

Ešte týždeň a mám váhu ako na strednej.

Super, po pandemickej prestávke som sa prinútil k pohybu.

Celý deň som sedával za počítačom, iWatt ma vytiahol von.

Teambuilding v čase pandémie? Veľký zamestnávateľ si pochvaľuje aplikáciu
Zdroj: AdobeStock
Výsledok si pochvaľuje aj spoločnosť Východoslovenská energetika. „Vďaka aplikácii sme mohli medzi našimi ľuďmi opäť vzbudiť záujem o zdravé súperenie. Zároveň sme ich motivovali k pohybu a posilnili tímového ducha. V následnom prieskume až 95% kolegov odpovedalo, že by si takúto výzvu rado v budúcnosti zopakovalo,“ dodáva Miroslav Kulla, generálny riaditeľ VSE.

Slovensko je domovom mnohých úspešných start-upov a aplikácií, ktoré si svojich užívateľov získali po celom svete. V súčasnosti o priazeň bojuje ďalšia z nich, aplikácia iWatt. Pozitívne reakcie od popredného zamestnávateľa naznačujú, že možnosti jej využitia sú naozaj rozmanité a existuje viacero spôsobov, ako ju efektívne využívať. „Sme radi, že práve naša aplikácia dokázala naplniť očakávania spoločnosti Východoslovenská energetika. Naším cieľom je stať sa prostriedkom pozitívnej zmeny – pre jednotlivcov, firmy i celú spoločnosť. Veľmi nás tešia povzbudivé reakcie od jej používateľov,“ dodáva Radoslav Jaššo.

 

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.