Shutterstock
StoryEditor

Nabíjateľné batérie aj ekonomicky lepším riešením

01.08.2022, 00:00

Súčasná naozaj komplikovaná doba si žiada hľadať úsporné riešenia v chode firiem prakticky všade. Týka sa to napríklad aj zabezpečenia batérií, pokiaľ ich teda vo väčšom používate. Možno si poviete, že je to malá nákladová položka, no pri veľkých počtoch sa aj takáto položka môže vyšplhať do väčších súm, zvlášť pri zdražovaní. Alebo vlastne nemusí?

Objavte efektívnejšie riešenie

Tužkové batérie sú vlastne veľmi nenápadné a často si ich dôležitosť uvedomíme až vtedy, keď sa nám vybije diaľkový ovládač, zastavia nástenné hodiny, či zrazu ráno nezazvoní budík, lebo je v ňom vybitá batéria. Sú oblasti, v ktorých sa takéto batérie naozaj vo veľkom používajú. Dajú sa však zaobstarať efektívnejšie. Namiesto jednorazových batérií si môžete zakúpiť nabíjateľné batérie. Ak sa tie raz vybijú, netreba ich vyhadzovať. Naopak, dajú sa znovu použiť.

V konečnom dôsledku aj ušetríte

Dá sa teda povedať, že v konečnom dôsledku ešte na zaobstarávaní batérií ešte ušetríte. Namiesto toho aby ste neustále kupovali nové balenia tužkových batérií, budete využívať jednu sadu nabíjateľných batérií. Ani tie samozrejme nemajú životnosť ´do nekonečna´, no ponúkajú dostatok nabíjacích cyklov, aby to bolo pre používateľa aj ekonomicky zaujímavé. Pokiaľ vás či vašu spoločnosť zaujíma aj obraz spoločenskej zodpovednosti a myslíte aj na ekológiu, určite si všímajte aj tento aspekt veci. Nehovoríme, že týmto zmeníte svet, no každý by mal začať od seba a pre prírodu je toto riešenie tiež určite lepšie.

Jednoduché fungovanie

Nemusíte sa obávať, nie je to žiadna technologická veda. Stačí si kúpiť spomínané nabíjateľné batérie. K nim je samozrejme potrebná aj nabíjačka na batérie, ktorá je v tomto prípade nevyhnutným príslušenstvom. Nabíjačku stačí zapojiť do elektrickej siete a vložiť do nej batérie, aby sa tak nabili a získali energiu na ďalšie používanie.

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
02. august 2022 10:52