StoryEditor

12 vedomých návykov v šatníku, ktoré by ste mali vyskúšať

18.08.2022, 00:00

Vytiahnite ten kúsok, ktorý už roky leží vzadu v skrini. Určite to nie je váš obľúbený kúsok, ale má potenciál, však? Ak áno, je načase ho vylepšiť skôr, ako sa ho zbavíte - tzv. upcyklovať ho! Upcyklácia je premena starého, poškodeného alebo "nudného" kúsku na niečo nové - premena na niečo nové pre vás. Na internete nájdete množstvo návodov na upcykláciu, od patchworkových džínsov až po kravatové mikiny, ktoré čakajú na vašu zručnosť. Odporúčame pozrieť si tieto návody na upcykláciu na TikToku!

Upcyklujte svoje oblečenie

Vytiahnite ten kúsok, ktorý už roky leží vzadu v skrini. Určite to nie je váš obľúbený kúsok, ale má potenciál, však? Ak áno, je načase ho vylepšiť skôr, ako sa ho zbavíte - tzv. upcyklovať ho! Upcyklácia je premena starého, poškodeného alebo "nudného" kúsku na niečo nové - premena na niečo nové pre vás. Na internete nájdete množstvo návodov na upcykláciu, od patchworkových džínsov až po kravatové mikiny, ktoré čakajú na vašu zručnosť. Odporúčame pozrieť si tieto návody na upcykláciu na TikToku!

Vytvorte si kapsulový šatník

Ak máte radi univerzálne oblečenie, nemali by ste si nechať ujsť vytvorenie kapsulového šatníka. Budovanie kapsulového šatníka je v podstate "úprava" vášho šatníka na nadčasové základné veci, ktoré sa vám budú z času na čas hodiť na oblečenie.

Ak chcete začať, prejdite si na chvíľu svoj šatník a zamyslite sa: Aké sú vaše obľúbené kúsky? Zodpovedajú vaše obľúbené položky vášmu vysnívanému osobnému štýlu? Dopĺňajú sa navzájom? Môžem ich použiť na viacero outfitov? Horúci tip: Ak žijete v oblasti s premenlivým podnebím, vytvorte si kapsulový šatník na každé ročné obdobie.

Vytvorenie kapsulového šatníka je nielen skvelý spôsob, ako znížiť spotrebu oblečenia, ale aj ako si vybudovať sebavedomie, pokiaľ ide o váš osobný štýl.

Vymeň si oblečenie s najlepším priateľom

Keď má vaša najlepšia kamarátka tričko, ktoré si bezpodmienečne musíte obliecť, ukradnite ho. Žartujem, ale jej dokonalý zmysel pre štýl nemusíte obdivovať len z diaľky. Výmena oblečenia je ideálny spôsob, ako zmeniť svoj vzhľad bez toho, aby ste si museli kúpiť niečo nové. Páčia sa vám šaty, ktoré mala na sebe naposledy? Požiadajte o ich požičanie! Dajte im vedieť, že aj váš šatník je na výmenu.

Alebo ak máte obaja kúsok, ktorý už toľko nenosíte, urobte malú výmenu. Teraz budete mať obaja niečo nové na nosenie (výhra pre obe strany).

Oprava DIY

Nie, nie je to koniec sveta, ak sa vaše spoľahlivé džínsy prederavia alebo roztrhnú. A nie, nemusíte míňať svoje drahocenné peniaze na ich profesionálnu opravu. Táto myšlienka sa zdá desivá, ale oprava poškodených kusov je pomerne jednoduchá. Budete potrebovať len ihlu a niť! Tu si pozrite naše najlepšie hacky na opravu.

Choďte šetriť

Naozaj ste si mysleli, že sa nebudeme rozprávať o šetrnom nakupovaní? Nakupovanie z druhej ruky je najjednoduchší udržateľný spôsob, ako obohatiť svoj šatník. Nehovoriac o tom, že je to vynikajúci spôsob, ako si vybudovať vlastný jedinečný štýl (jedinečné kúsky, niekto?). Nájdite si najbližšie obchody s použitým tovarom a pozrite si ich! A samozrejme môžete ušetriť online priamo tu na Remixshop. Nie je nič lepšie ako udržateľné nakupovanie z gauča.

Sušenie bielizne na vzduchu

Skôr ako hodíte svoj najpohodlnejší sveter do sušičky, dvakrát si to rozmyslite. Verte alebo nie, sušička môže vážne poškodiť vaše oblečenie tým, že ho opotrebuje alebo zaťaží vysokou teplotou. Ak chcete zabezpečiť dobré zdravie svojich obľúbených predmetov, vyskúšajte sušenie na vzduchu. Na predĺženie životnosti ich zaveste pomocou kolíkov na oblečenie alebo ich umiestnite na sušiak. BONUS: Sušenie na vzduchu môže tiež zabrániť pokrčeniu! Hurá!

image
Remixshop.com

Sezónne čistenie šatníka

Neuvedomíte si, koľko oblečenia ste nazhromaždili, kým nenastane čas začať ho opäť nosiť - možno až o rok neskôr. To znamená, že je čas dať niektorým minuloročným kúskom nový domov. Vždy po príchode novej sezóny roztrieďte každý kus oblečenia na tri hromádky:

  • Absolútne, milujem to!
  • Hmmm, možno by som si ho mohla znovu obliecť.
  • Nie, už sa mi to nepáči.

Ponechajte si hromádku 1, hromádku 3 predajte Remixu a postup opakujte s každým kusom v hromádke 2. Pokračujte v tom, kým si každý kus určite nenecháte alebo ho určite nedáte preč!

Vynechajte tento trend

Priznajme si, že radi sledujeme trendy a pritom vyzeráme skvele. Trendy však často spôsobujú nadmernú spotrebu a výrobu rýchlej módy a prichádzajú a odchádzajú v priebehu niekoľkých týždňov. To znamená, že tisíce dokonalých kusov oblečenia, ktoré boli kedysi "trendy", môžu v krátkom čase skončiť priamo na skládke.

Ak sa vám nejaký trend naozaj páči, nezabúdajte, že je cyklický. To, čo chcete, už pravdepodobne existuje. Pri ďalšom trende, ktorý uvidíte, zvážte, či ho preskočíte, alebo si ho radšej uložíte!

Päťkrát si oblečte jeden kus

Je to príbeh starý ako vek. Nájdete absolútny skvost a myslíte si: "Oooo, budem ho nosiť 24 hodín denne," a potom skončí na konci skrine po jednom nosení. Každý kus oblečenia si zaslúži lásku a opakované nosenie.

Nájdite si v šatníku kúsok, ktorý ste už dlho nemali na sebe, a skúste si ho obliecť päťkrát za mesiac. Na maximálnom využití vášho šatníka naozaj záleží! Možno to bude váš ďalší obľúbený kúsok…

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
28. september 2022 02:23