13.02.2018, 11:20

Tipy, do ktorého hotela sa oplatí ísť na dovolenku

Viac ako 14 100 ľudí rozhodlo svojím hodnotením na najväčšom zážitkovo-inšpiračnom portáli Zľavomat.sk o najlepších hoteloch zavlaňajší rok na Slovensku. Ľudia, ktorí si ubytovanie kúpili, hodnotili kvalitu hotelov hviezdičkami, pričom najviac mohlo ubytovanie získať 5*.

Tipy, do ktorého hotela sa oplatí ísť na dovolenku
Zdroj: Pieris

„Podľa výsledkov našinci ako miesto dovolenky na Slovensku najviac uprednostňujú hory a potom kúpele. Len pre 15 percent opýtaných sú dôležité aktivity pre deti,“ uviedol Štefan Miho, marketingový manažér Zľavomat.sk. Väčšina opýtaných v prieskume pochválila celkové zlepšenie služieb hotelov na Slovensku, niekde však ešte vysoké ceny nezodpovedajú kvalite, a to najmä gastronómie. Respondenti chválili najmä menšie penzióny, ktoré majú prijateľnejšie ceny, sú rodinného typu – a tomu zodpovedá aj starostlivosť o hostí a primerané ceny. Spomedzi hotelov na Slovensku s najvyšším hodnotením sa na prvé miesto už druhý rok po sebe dostal Hotel PIERIS*** Podbanské Resort s priemerom 4,77 hviezdičky.

TOP 10 najlepšie hodnotených hotelov

1. Hotel PIERIS*** Podbanské Resort, Podbanské
2. Hotel Horizont Resort ****, Stará Lesná
3. Hotel AQUATERMAL***, Dolná Strehová
4. Masarykov dvor ***, Vígľaš
5. Wellness hotel Bystrá***, Bystrá
6. Hotel Panorama****, Trenčianske Teplice
7. Hotel Hviezdoslav****, Kežmarok
8. Hotel Bachledka**** Strachan, Ždiar
9. Hotel HVIEZDA***, Dudince
10. Hotel Impozant ****, Valča

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.