HDP Albánska sa v roku 2016 dostalo na úroveň 11,87 miliardy dolárov. Príjmy Tesly sa v roku 2017 vyšplhali na úroveň 12 miliárd dolárov. Tesla ako štát by bola vo výške HDP 125. najbohatšia na svete.Reuters
StoryEditor

Ako sa Muskova Tesla vyhla súdu

21.01.2019, 23:00
Šéf Tesly Elon Musk nepôjde pred súd pre manipuláciu s cenou jej akcií. Vymenovaním nových členov správnej rady, medzi ktorými je aj miliardár Larry Ellison, splnil požiadavky americkej vlády.

Americkí regulátori si minulý rok posvietili na výrobcu elektrických áut Teslu a jej šéfa Elona Muska. Ten ešte v auguste jediným tweetom získal pozornosť nielen investorov a burzy, ale aj burzových regulátorov. Americká Komisia pre cenné papiere SEC tak začala konanie voči firme a jej vizionárskemu zakladateľovi.

Vláda ho obvinila z manipulácie s cenami akcií. Stalo sa tak po tom, čo Musk zverejnil ešte v auguste minulého roka na Twitteri príspevok „Zvažujem stiahnutie Tesly z burzy za 420 dolárov za akciu. Financovanie zabezpečené.“ Musk však očividne žiadne financovanie zabezpečené nemal a cena 420 dolárov za akciu je vysoko nadhodnotená oproti súčasnej hodnote akcií, ktorá sa pohybuje okolo 335 dolárov za akciu. Ani v čase, keď akcie Tesly dosahovali historické maximá, sa cena za jednu akciu nikdy neprehupla cez 400 dolárov.


Odvrátenie súdneho procesu
Bleskovo po...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 12:21