StoryEditor

Neporušujte pracovnú disciplínu

04.05.2009, 00:00

Uvažujete nad vedľajším zárobkom? Dajte si pozor na pravidlá, ktoré tu platia. V tejto súvislosti si treba zapamätať, že činnosť na vedľajší úväzok nesmie byť rovnaká, akú máte u stáleho zamestnávateľa. Napríklad účtovník nemôže prijať ponuku od inej účtovníckej firmy. Jedine, ak by vám šéf udelil výnimku. A to sa týka akejkoľvek zárobkovej činnosti, či už pre iného zamestnávateľa alebo na základe živnostenského listu.

Spomínané obmedzenia sa však netýkajú vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej a umeleckej činnosti.

Pozor na disciplínu
Dobrá rada znie, aby ste nepracovali na základe dohody pre inú spoločnosť bez súhlasu súčasného zamestnávateľa. V takom prípade porušíte pracovnú disciplínu. Rovnako aj vtedy, ak by ste po odvolaní už udeleného súhlasu zamestnávateľa neukončili činnosť na základe dohody. Povinnosť nepriamo informovať zamestnávateľa o vedľajšom príjme máte aj vtedy, ak ho budete žiadať o potvrdenie o výške zrazených preddavkov na daň z príjmu. Vtedy si budete ročné zúčtovanie dane z dvoch príjmov robiť vo forme daňového priznania individuálne. Ak ho o ročné zúčtovanie požiadate, musíte ho logicky o vašej vedľajšej činnosti informovať a predložiť doklad o výške zrazených preddavkov na daň z príjmu z uzatvorenej dohody. "Je možné legálne pracovať popri zamestnaní, ak sa dohodnem so svojím zamestnávateľom. Samozrejme, väčšina zamestnávateľov sa poisťuje tým, že majú tieto podmienky zakotvené v pracovných zmluvách, kde sú presne stanovené pravidlá, za akých môže zamestnanec pracovať mimo hlavného pracovného pomeru," vysvetľuje personálna manažérka spoločnosti Profesia Zuzana Kaňuchová. Podľa nej si väčšinou popri zamestnaní zarábajú remeselníci, automechanici, elektrikári v domácnostiach, maliari, murári, inštalatéri. Ďalšou skupinou tých, ktorí si môžu celkom slušne privyrobiť, sú napríklad prekladatelia, účtovníci, profesie v stavebníctve -- projektanti, architekti.

Tichá dohoda nestačí
V spomínaných prípadoch si zamestnávateľ od vás vyžiada písomné potvrdenie o tom, že vaša práca mimo hlavného pracovného pomeru nesúvisí priamo s konkurenciou danej spoločnosti a nebude nijako nevýhodne zasahovať do vášho hlavného pracovného pomeru.

menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
27. september 2022 22:34