StoryEditor

Podielnici fondom stále veria

03.09.2009, 00:00
Akciovým trhom nahrávajú dobré správy.

Prílev do podielových fondov pokračoval aj koncom mesiaca a za posledný augustový týždeň do nich slovenskí investori vložili viac ako 1,5 milióna eur. Najväčšiu dôveru mali fondy peňažného trhu, do ktorých pribudlo sedem miliónov eur, a akciové fondy s prírastkom presahujúcim tri milióny.

Akciovým trhom v minulom týždni nahrávali pozitívne správy z ekonomiky. Hlavné akciové indexy v Spojených štátoch si pripísali mierne zisky. "Nahor mierila spotrebiteľská dôvera aj michiganský index. Z trhu nehnuteľností boli k dispozícii hneď dve potešujúce správy, a to prekvapujúco silný nárast obratu nových domov a medziročný prepad cien nehnuteľností, ktorý sa v júli zmiernil, čo taktiež naznačuje oživenie v sektore," hovorí portfóliová manažérka spoločnosti IAD Investments Katarína Antoničová. Objednávky tovarov dlhodobej spotreby vzrástli takmer o päť percent. "Aj na novom kontinente sa teda situácia zrejme obracia k lepšiemu, hoci aj tu naďalej pretrvávajú riziká, ktoré nateraz krehký ekonomický rast môžu obrátiť na ďalší pokles," konštatuje Antoničová.

Mierne zisky si pripísali aj burzy na starom kontinente, ktoré podporili makroekonomické štatistiky. "Všetky tieto dáta sú indíciami, ktoré v investoroch posilňujú presvedčenie, že dno ekonomickej krízy už európske ekonomiky dosiahli. Či to tak je naozaj, však ukážu až ďalšie mesiace," dodáva Antoničová.

menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
16. november 2025 23:50