20.03.2012, 00:00

Volkswagen Slovakia spustil tretiu zmenu o mesiac skôr

Výroba mestských vozidiel New Small Family v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia už ide v trojzmennej prevádzke. Oproti predpokladu sa tak začala takmer o štyri týždne skôr. Podľa hovorcu spoločnosti Vladimíra Machalíka je dôvodom pretrvávajúci dopyt po nových mestských vozidlách. Prípravy na výrobu nového radu vozidiel sa začali v závode od roku 2009 a vyžiadali si investície vo výške 308 miliónov eur. Nová produkcia vytvorila priamo v závode v minulom roku viac ako 1 500 nových pracovných miest. Zároveň vzniklo približne 7 000 nových pracovných miest u dodávateľov, z toho viac ako polovica na Slovensku.

Volkswagen Slovakia začala nábory pre tretiu zmenu výroby New Small Family od februára tohto roka. Sériová výroba prvého z vozidiel radu New Small Family Volkswagenu up!, sa začala v bratislavskom závode v jednozmennej prevádzke vlani v auguste. Postupne sa pridala aj produkcia modelov Škoda Citigo a Seat Mii. Už vlani začiatkom novembra prešla výroba na dvojzmennú prevádzku.
Volkswagen Slovakia od roku 1991 vyrobil už viac ako 2,5 milióna vozidiel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.