18.12.2014, 00:00

Kiska pre HN: Nebojte sa riskovať a skúšať nové veci

Slováci, rozbiehajú netradičné biznisy. Keďže ide často o riskantné projekty, potrebovali by ideálnejšie prostredie. Prezident, tvrdí, že im pomôže.

Prezident Andrej Kiska prednedávnom otvoril v San Diegu inkubátor pre startupy, čím deklaroval, že sa podpore a rozvoju inovatívnych firiem venoval a bude venovať naďalej. V zahraniční hlása robí našim startupom dobré meno, no vie, že Slováci majú ešte v tom smere rezervy. Je totiž nevyhnutná nielen legislatívna zmena, ale aj zmena myslenia ľudí.

Máme väčší problém. Vzdelanie

"Problém sa začína už pri kvalite školstva, vedy výskumu," hovorí pre HN prezident Andrej Kiska. Podporu startupov podľa jeho názoru, totiž nie je možné oddeliť od problému vzdelávania.

Risk a neúspech

Svoje si Kiska prežil, keď skúšal šťastie v Amerika, ktorá je teraz považovaná za Mekku startupov a kedysi tiež priala začínajúcim podnikom. Prezident vie, že v začiatkoch musí ísť človek do rizika a nesmie sa báť rizika. A týmto smerom povzbudzje aj mladých inovátorov.


Špecializovanú prílohu nájdete v dnešných tlačených HN.
Alebo si môžete jednoducho objednať pdf vydanie (aktuálne v deň vyjdenia, t. j. vo štvrtok 18. decembra 2014) cez SMS na váš mail  TU.

Staršie čísla HN v pdf formáte na stiahnutie nájdete tu.

Celý rozhovor s Andrejom Kiskom o startupoch nájdete tu.

Všetko o exite nájdete tu.

Príbehy vianočného startupu Aura nájdete tu.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.