27.02.2019, 20:04 Aktualizované dňa 27.02.2019 o 20:40

Čaputová už valcuje prieskumy. Jej náskok na Šefčoviča sa rapídne zvyšuje

V najnovšom prieskume agentúry AKO dosiahla Zuzana Čaputová 27,5 percenta.

Aj v druhom dnešnom prieskume k prezidentským voľbám sa potvrdzuje dominancia Zuzany Čaputovej. V prieskume agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia TA3 dosiahla až 27,5 percenta.

Do druhého kola by spolu s ňou postúpil Maroš Šefčovič, ktorý má o vyše desať percent menej.

​Prieskum bol robený ešte aj s Robertom Mistríkom, ktorý sa vzdal v utorok kandidatúry. V prieskume dosiahol 16,8 percenta. Na štvrtom mieste skončil Štefan Harabin s 11,7 percentami.

"Zuzana Čaputová oslovuje široké spektrum. Okrem Progresívneho Slovenska a Spolu má aj voličov SaS, má niekoľko percent aj voličov z vládnych strán, či napríklad KDH," povedal šéf agentúry AKO Václav Hřích.

Dnes ráno vydala prieskum aj agentúra Focus. V prieskume, ktorý agentúra vypracovala ešte pre Roberta Mistríka, dominuje Čaputová s 26,3 percentami.

Do druhého kola by išla s Marošom Šefčovičom, ktorý má 20,4 percenta.

Prieskum agentúry AKO
Zdroj: TA3

Podľa prieskumu by sa určite na prezidentských voľbách zúčastnilo 64 percent respondentov, pravdepodobne áno 19 percent, pravdepodobne nie 6,1 percenta, určite nie 9,3 percenta a 1,6 percenta oslovených nevedelo odpovedať.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.

Mistrík sa v utorok vzdal boja o Prezidentský palác v prospech Zuzany Čaputovej. Mistrík ako dôvod uviedol, že údaje, ktoré má k dispozícii, ukazujú jednoznačný trend a náskok Čaputovej.

"Druhý, rovnako podstatný dôvod bol, že som chcel predísť tomu, aby sa demokratickí kandidáti medzi sebou niekoľko mesiacov okopávali, aby sa prehlbovali zákopy medzi tábormi priaznivcov, aby do tejto voľby zasiahli emócie, ktoré môžu byť aj úprimné, ale veľmi kontraproduktívne," povedal Mistrík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.