04.03.2019, 00:00

Radičová pomenovala, kedy a prečo sa začal raketový rast Čaputovej

  • O vývoji pred prezidentskými voľbami sme sa v HNtelevízii rozprávali s profesorkou a expremiérkou Ivetou Radičovou, ktorá sa v roku 2009 uchádzala o post hlavy štátu.
  • Čo stojí za prudkým nárastom preferencií kandidátky Zuzany Čaputovej?
  • A môže Čaputovej vo voľbách uškodiť, že je liberálka?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Expremiérka a profesorka Iveta Radičová vidí vo vplyve na vývoj preferencií prezidentských kandidátov dva hlavné faktory. Aj o tom sme sa s ňou rozprávali v štúdiu HNtelevízie v rozhovore, ktorý je venovaný blížiacim sa prezidentským voľbám.

Prvým faktorom je, že "tentokrát sa kampaň rozbiehala neskôr ako obvykle," tvrdí Radičová. Zôvodňuje to tým, že najsilnejšia strana Smer dlho nemala kandidáta.

"Dlhé obdobie, od januára, boli v podstate len dve dominujúce témy," priblížila druhý faktor.

Prvou témou podľa nej bolo, kto sa vzdá, a druhou, čo ukážu prieskumy verejnej mienky. "Zahaľovalo to podstatu kandidátov," domnieva sa Radičová.

"Keď sa otvorili prvé diskusie, nastal raketový štart pani Čaputovej," priblížila expremiérka moment, kedy začali preferencie podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zuzany Čaputovej rásť až natoľko, že sa stala hlavnou favoritkou volieb.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.