13.03.2019, 19:00

Harabin dobieha Šefčoviča. Bookmaker prezradil, ako sa vyvíjajú kurzy favoritov

  • V HNtelevízii si pozrite rozhovor s hlavným bookmakerom stávkovej kancelárie Niké Richardom Slušným.
  • Kurzy na Maroša Šefčoviča a Štefana Harabina sú vyrovnané.
  • Ľudia na voľby zatiaľ vsadili 400-tisíc eur, najvyššia jednotlivá stávka bola podaná na víťazstvo Zuzany Čaputovej.

Na základe kurzov stávkových kancelárií je zatiaľ najväčším favoritom v prezidentských voľbách Zuzana Čaputová, na ktorú je kurz 1,33. Je na ňu vsadených 55 percent všetkých stávok. V rozhovore pre HNtelevíziu to povedal hlavný bookmaker stávkovej kancelárie Niké Richard Slušný.

Situácia pri ďalších dvoch kandidátoch je podľa neho vyrovnaná. "Druhý favorit bol pôvodne Šefčovič. Harabin má však tendenciu ho dobiehať a momentálne sú na obidvoch vyrovnané kurzy šesť," hovorí.

Štefan Harabin sa dostal pred Maroša Šefčoviča v sume prijatých stávok. "Paradoxne, na postup do druhého kola je väčšia suma natipovaná na Šefčoviča, akoby tipéri predpokladali, že väčšia šanca na postup do druhého kola je u Šefčoviča, ale ak sa tam už dostane Harabin, tak má väčšiu šancu zvíťaziť," dodal Slušný. 

Ľudia na voľby zatiaľ vsadili 400-tisíc eur. Kurzy stávkových kancelárii dokážu podľa Slušného nahradiť prieskumy len čiastočne. "Nemyslím si, že všetci ľudia, ktorí vsádzajú na niektorého kandidáta, ho budú aj voliť. Tipuje sa skôr podľa toho, ako si ľudia myslia, že voľby dopadnú," uviedol bookmaker.

Najvyššia jednotlivá stávka, 5 tisíc eur, bola podaná na víťazstvo Zuzany Čaputovej pri kurze 1,33. "Máme stávky na víťazstvo každého kandidáta. Zo začiatku sme boli prekvapení, že chodili dosť vysoké sumy na víťazstvo kandidáta Daňa," uzavrel Richard Slušný.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.