17.03.2019, 01:20

Čaputová pre HN: Výsledok nad 40 percent je veľké prekvapenie. Ľudia dali najavo, že chcú zmenu

Čaputová povedala, že posledný týždeň už nemala nové informácie, nevedela, či mohla zabrať antikampaň voči jej osobe.

Víťazka prvého kola volieb v prvom rozhovore pre HNtelevíziu po svojom triumfe povedala, že pred druhým kolom nebude meniť stratégiu.

"Za dobrú stratégiu považujem autentický postoj. Vnímam tento náskok s veľkou vďakou. Vnímam to tak, že je to od voličov istá výpoveď o potrebe zmeny," povedala Čaputová.

​Tvrdí, že posledný týždeň už nemala nové informácie, nevedela, či mohla zabrať antikampaň voči jej osobe.

"Nevedela som, či zabrala antikampaň a ako to ovplyvnilo percentá. Výsledok nad 40 percent je pre mňa veľké prekvapenie," dodala Čaputová.

Na otázku, či zvolí špeciálnu stratégiu na konzervatívnych voličov odpovedala, že sa snaží úprimne komunikovať hodnoty, podľa ktorých sa aj snaží žiť.

"Aj keď si uvedomujem, že pri niektorých témach idem do rizika. Snažím sa ale aj citlivé témy komunikovať tak, aby to nositeľa iného názoru neurazilo a neublíži mu to. Som rada, že je tu priestor na debatu a hľadanie spoločenského konsenzu. Akýkoľvek posun spoločnosti by mal byť výsledkom spoločnej dohody," tvrdí Čaputová.

Podľa nej si až zajtra poobede uvedomí, čo sa jej podarilo. "Od rána ma čakajú vystúpenia v médiách, a potom poobede nastane také uvedomovanie toho, čo sa udialo."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.