18.03.2019, 00:00

Ako sa zachová pol milióna voličov Harabina a Kotlebu? V hre je aj Čaputovej paradox

  • Vyše pol milióna voličov neúspešných kandidátov Mariana Kotlebu a Štefana Harabina čaká ťažká voľba: nominant Smeru alebo liberálka.
  • Najpravdepodobnejšia je tretia možnosť.

Zostanú doma
U veľkej časti voličov antisystémových hráčov, ako je Štefan Harabin či Marian Kotleba, je pravdepodobné, že druhé kolo súboja o prezidentské kreslo odignorujú a tentoraz už k volebným urnám nepristúpia.

Vyplýva to aj z výsledkov prieskumu agentúry Focus zo dňa volieb, ktoré zverejnila televízia Markíza po uplynutí moratória. Čísla prieskumu ukazujú, že by doma zostalo až vyše 60 percent voličov Kotlebu a u Harabina by tak urobilo niečo vyše 40 percent voličov.

Naháňanie hlasov
Keďže Čaputová získala viac ako dvojnásobok hlasov oproti Šefčovičovi, bude to práve Šefčovič, ktorého čaká veľké naháňanie hlasov – a to aj z táborov Kotlebu či Harabina. Eurodiplomat zabojuje o volebné krúžky v štýle estetiky Smeru, ktorý ho podporuje, očakáva odborník na marketing Pavol Minár.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.