18.03.2019, 18:22

Žiadna Bratislava. Čaputová získala najviac percent na Luníku IX (+grafy ostatných kandidátov)

Pozrite sa, v ktorých obciach získali štyria najúspešnejší kandidáti najväčšiu podporu.

Žiadna Bratislava. Čaputová získala najviac percent na Luníku IX (+grafy ostatných kandidátov)
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Zuzana Čaputová zvíťazila v prvom kole prezidentských volieb aj vďaka masívnej podpore vo veľkých mestách. Najväčšiu podporu však nemala v Bratislave, ale v Košiciach. Konkrétne v mestskej časti Luník IX, ktorá je známa vysokým podielom rómskeho obyvateľstva.

Čaputová získala na Luníku IX takmer 78 percent hlasov. Hlasovalo však za ňu len 92 ľudí z celkového počtu vyše 4 400 oprávnených voličov. Na tomto košickom sídlisku býva tradične nízka volebná účasť, tentoraz neprekročila ani tri percentá.

Podpora Čaputovej medzi Rómami nie je prekvapujúca, keďže kandidátka komunikovala aj v menšinových jazykoch.

Čaputová mala vysoký podiel hlasov aj v Demänovskej Doline či v Bystrej. Ide o známe turistické destinácie, kde sa časť hlasovala formou voličských preukazov.

Vysoký podiel hlasov získali aj ďalší traja kandidáti - Maroš Šefčovič, Štefan Harabin a Marian Kotleba. V prehľade si pozrite, v ktorých obciach získali jednotliví kandidáti najväčšiu podporu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.