20.03.2019, 00:00

Ako by ste vyriešili krízu na Ústavnom súde? Podnikatelia sa pýtajú kandidátov

Esá slovenského biznisu položili prostredníctvom HN kandidátom na prezidenta päť otázok. V dnešnej časti sa pýtal generálny riaditeľ spoločnosti Baliarne obchodu Poprad Viliam Matušek.

Ako by ste vyriešili krízu na Ústavnom súde? Podnikatelia sa pýtajú kandidátov
Zdroj: HN/Peter Mayer

Maroš Šefčovič

Ako vnímate postoj SNS k odmietnutiu peňazí od USA na modernizáciu letísk?
Podľa mňa ide o nedorozumenie, keď vznikla obava ohľadne budovania základne USA alebo prítomnosti cudzích vojakov na našom území. Vojenské letiská sa modernizovať musia rovnako, ako sa neustále musí modernizovať aj celá naša armáda.



Považujte migráciu za ohrozenie Slovenska?
Nelegálna migrácia ohrozuje celú Európu. Povinné kvóty sme dokázali odmietnuť a zastaviť. Teraz je čas do bodky zabezpečiť ochranu vonkajších schengenských hraníc, zrýchlenie návratov nelegálnych migrantov domov, do ich krajín, a účinnú pomoc tam, kde migrácia vzniká. Som rád, že tieto riešenia sme v spolupráci so slovenskou vládou úspešne presadili.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.