21.03.2019, 14:24

Most sa už rozhodol, bugárovci odporúčajú voliť Čaputovú

Béla Bugár svoj postoj avizoval už počas volebnej noci.

Béla Bugár
Zdroj: TASR/J. Kotian

Most-Híd odporúča svojim voličom a sympatizantom voliť v druhom kole prezidentských volieb Zuzanu Čaputovú. TASR to potvrdila hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár.

"Na stretnutí si tímy vyjasnili základné postoje k otázkam v oblasti národnostných menšín žijúcich na Slovensku. Strana Most-Híd, tak ako to jej predseda Béla Bugár počas volebnej noci avizoval, svojim voličom a sympatizantom odporúča, aby v druhom kole prezidentských volieb podporili Zuzanu Čaputovú," uviedla Debnár.

Béla Bugár svoj postoj naznačil už krátko po skončení prvého kola aj v povolebných diskusných reláciách. Predpokladal, že hlasy voličov Štefana Harabina a Mariana Kotlebu Čaputová nezíska, čo Most-Híd "zaväzuje" k tomu, aby ju podporili.

Predseda strany Most-Híd v nedeľu tiež uviedol, že sa necíti "zaviazaný" koaličnému partnerovi Smeru-SD, aby podporil Maroša Šefčoviča.

Čaputová sa stretne v druhom kole s Marošom Šefčovičom. V prvom presvedčila Čaputová 40,57 percenta ľudí, Šefčoviča volilo 18,66 percenta. Druhé kolo sa uskutoční v sobotu 30. marca. Nový prezident sa ujme funkcie 15. júna.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.