22.03.2019, 13:41

Šefčovič by chcel s Čaputovou diskutovať v cudzom jazyku. Viem v angličtine, ruštine a francúzštine, tvrdí

Maroš Šefčovič hovorí, že ide o možnosť porovnať, kto by ako reprezentoval Slovensko v zahraničí.

Šefčovič by chcel s Čaputovou diskutovať v cudzom jazyku. Viem v angličtine, ruštine a francúzštine, tvrdí
Zdroj: HN/Peter Mayer

Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič by so svojou protikandidátkou Zuzanou Čaputovou rád absolvoval aspoň jednu predvolebnú diskusiu o zahraničnej politike v cudzom jazyku. Uviedol to dnes na sociálnej sieti.

"Som presvedčený, že je dôležité diskutovať o zahraničnej politike v cudzom jazyku. Ja viem v ruštine, angličtine a francúzštine. Je tu možnosť porovnať, kto by ako reprezentoval Slovensko v zahraničí," hovorí Šefčovič.

Podpredseda Európskej komisie zopakoval, že zo strany Zuzany Čaputovej bolo zrušených niekoľko predvolebných debát. "Rád by som bol, keby sme mohli predstaviť ľuďom naše vízie a predstavy o fungovaní spoločnosti. To je možné iba v diskusii. Bohužiaľ mnohé diskusie boli zrušené kvôli nezáujmu druhej strany,"  hovorí kandidát s podporou vládneho Smeru.

Šefčovič už vo štvrtok povedal, že je sklamaný z nezáujmu Čaputovej o spoločné diskusie pred druhým kolom volieb.

Čaputová mu v reakcii oponovala a hovorí, že ju so Šefčovičom čaká počas najbližších dní množstvo diskusií. Vymenovala ich päť.

"Už pozajtra sa stretneme v Sobotných dialógoch. V pondelok v diskusii Denníka N. V utorok diskutujeme v hlavnom vysielacom čase na Markíze. V stredu na RTVS a ešte nás čaká aj diskusia na TA3. Myslím si, že na nedostatok príležitostí diskutovať sa sťažovať nemôžeme," povedala vo štvrtok kandidátka.

Na dnešné vyjadrenia Maroša Šefčoviča nechcela Zuzana Čaputová reagovať.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.