24.03.2019, 18:45

Zeman sa stretol so Šefčovičom. Vyjadril mu podporu

Šefčovič sa pred schôdzkou s českým prezidentom stretol s predsedom ČSSD a vicepremiérom Janom Hamáčkom.

Zeman sa stretol so Šefčovičom. Vyjadril mu podporu
Zdroj: Facebook/ Jiří Ovčáček

Český prezident Miloš Zeman v nedeľu popoludní prijal na zámku v Lánoch Maroša Šefčoviča. Prezidentov hovorca Jiří Ovčáček na Twitteri uviedol, že Zeman mu zaželal úspech a ocenil jeho odborné znalosti. 

Šefčovič sa pred schôdzkou s českým prezidentom stretol s predsedom ČSSD a vicepremiérom Janom Hamáčkom.

Hamáček pre ČTK napísal, že podpredsedu Európskej komisie Šefčoviča pokladá nielen za osobného priateľa, ale najmä za skúseného politika s obrovským medzinárodným rozhľadom a kontaktmi.

"Poprial som mu veľa sily do záverečnej fázy prezidentskej kampane," dodal.

Šefčovič nebol prvým kandidátom na prezidenta, ktorého Zeman prijal. V septembri 2016 prijal rakúskeho prezidentského kandidáta Norberta Hofera, ktorý rovnako ako Šefčovič o schôdzku sám požiadal.

Hofer pôvodne v májových prezidentských voľbách tesne prehral s Alexandrom Van der Bellenom. Rakúsky ústavný súd však neskôr voľby zrušil kvôli nezrovnalostiam pri sčítaní korešpondenčných hlasov.

Zeman krok uvítal a Hofer podporil. Ich stretnutie na Hrade potom niektorí politici a komentátori označili za zásah do rakúskej volebnej kampane. Opakované prezidentské voľby v decembri vyhral Van der Bellen.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.