27.03.2019, 16:50

Víťazstvo Šefčoviča by bolo pre stávkový svet senzáciou. Českí bookmakeri odhadujú Čaputovej 62 percent

Ešte vo februári stávkari tipovali na prezidenta hlavne vedca Roberta Mistríka.

Víťazstvo Šefčoviča by bolo pre stávkový svet senzáciou. Českí bookmakeri odhadujú Čaputovej 62 percent
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Novou prezidentkou bude podľa bookmakerov jednoznačne právnička Zuzana Čaputová. Na jej víťazstvo vypísali kurzy od 1,01:1 do 1,04:1. Najpravdepodobnejšie podľa nich je, že v druhom kole volieb získa 62 percent hlasov. Favorizuje ju tiež väčšina stávkarov.

Je však aj dosť tých, ktorých lákajú vysoké kurzy na eurokomisára Maroša Šefčoviča (11:1 až 18:1). Vyplýva to z odpovedí zástupcov stávkových kancelárií. Druhé kolo volieb sa koná v sobotu.

Vo Fortune verí Čaputovej 90 percent stávkárov. "Víťazstvo Šefčoviča by pre stávkový svet bolo snáď ešte väčšou senzáciou ako úspech Donalda Trumpa. V kontexte kurzov sa tak skôr než na víťaza volieb vsádza na to, ako výrazným rozdielom v druhom kole Čaputová zvíťazí. Ako úplne reálne sa ukazuje, že by mohla získať vyše 60 percent hlasov," uviedol hovorca Fortuny Petr Šrain.

V Tipsporte sú stávky takmer vyrovnané. Podľa bookmakera spoločnosti Pavla Boška kurz 1,01:1 na víťazstvo Čaputovej, kedy za vsadených sto eur získa výherca euro, stávkara už príliš neláka. "Preto naopak skúšajú lákavý kurz 17:1 na outsidera druhého kola Maroša Šefčoviča. Najväčšiu stávku za 470 tisíc korún (18200 eur) pri kurze 1,24:1 sme však prijali na Čaputovú," doplnil Boško.

V stávkovej spoločnosti Chance ide na víťazstvo Čaputovej 54 percent stávok. Podľa hovorkyne firmy Markéty Svetlíkovej Chance prijala najvyššiu stávku za 60 tisíc korún (2300 eur). Išla na víťazstvo Čaputovej.

Sazkabet eviduje 95 percent stávok na Čaputovú. "Na jej víťazstvo máme kurz 1,01:1. Od decembra nastal veľký obrat. Na Šefčoviča ako jedného z favoritov išlo vtedy staviť za kurz 2,4:1, na výhru Čaputovej sme mali kurz 7,5:1," dodal hovorca spoločnosti Václav Friedmann.

Ešte vo februári stávkari tipovali na prezidenta hlavne vedca Roberta Mistríka. Na konci februára sa však vzdal kandidatúry a verejne podporil Čaputovú.

Prvé kolo prezidentských volieb, ktoré sa konalo 16. marca, vyhrala Čaputová so ziskom 40,56 percenta hlasov. Šefčoviča podporilo 18,66 percenta voličov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.