Minister hospodárstva Peter ŽigaTASR/Dano Veselský
StoryEditor

Žigov rezort sa sťahuje k plynárom, starú budovu chcú rekonštruovať

14.09.2017, 16:41
Autor:
TASRTASR
Sťahovanie sa týka približne 375 zamestnancov a potrvá do konca septembra.

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR po viac ako štvrťstoročí začalo s postupným sťahovaním sa do nových priestorov v areáli spoločnosti Slovenský plynárensky priemysel (SPP), ktorá je prostredníctvom MH SR vo vlastníctve štátu. Informoval o tom dnes riaditeľ odboru komunikácie MH SR Maroš Stano. V súvislosti so sťahovaním už ministerstvo zmenilo svoju oficiálnu adresu v Bratislave na Mlynské nivy 44/A.

Sťahovanie sa podľa jeho informácií týka približne 375 zamestnancov a potrvá do konca septembra. Nové sídlo rezortu poskytuje moderný štandard a lepšie zabezpečenie režimových pracovísk, ktoré si vyžadujú stupeň utajenia. Rezort hospodárstva napríklad riadi hospodársku mobilizáciu v krajine.

"SPP patrí štátu a za prenájom zaplatíme v konečnom dôsledku menej, ako sú náklady na obsluhu doterajšej budovy plnej azbestu, ktorá je v žalostnom stave, desaťročia sa do nej neinvestovalo, v zime do nej fúkalo a v lete bolo horúco. Bola to aj zlá vizitka, lebo práve rezort hospodárstva je nositeľom témy energetickej efektívnosti a hospodárnosti," povedal šéf MH SR Peter Žiga (Smer-SD).

Doterajšia budova MH SR na Mierovej ulici má podľa Stana takmer 45 rokov, odvtedy sa do nej investovalo len pri opravách havarijných stavov. Celkovo je v zlom stave, vrátane nevyhovujúcej elektroinštalácie a obsahuje ešte stále azbestové časti. Jej prevádzka je drahá a nehospodárna, nespĺňa tepelno-izolačné nároky.

Stano zároveň zdôraznil, že rezort budovu svojho starého sídla neplánuje predávať. Pripravuje jej rekonštrukciu, ktorá by sa po riadnom verejnom obstarávaní mala začať počas budúceho roka. Konkrétna suma bude výsledkom verejného obstarávania.

"Po rekonštrukcii doterajšej budovy MH SR, z ktorej by sme chceli urobiť modernú, energeticky efektívnu, možno pasívnu stavbu, by sa do nej presťahovali naše rezortné organizácie, z ktorých niektoré sú v komerčnom prenájme. Tým sa po rekonštrukcii ušetria prostriedky štátneho rozpočtu," dodal minister hospodárstva SR.

01 - Modified: 2022-10-06 12:55:48 - Feat.: - Title: Firmám nemôžeme elektrinu predávať pod nákupnú cenu, tvrdí SPP 02 - Modified: 2022-10-04 20:52:39 - Feat.: - Title: Poslanec OĽANO Kremský obvinil vedenie SPP zo šikanovania občanov a podnikateľov 03 - Modified: 2022-10-02 09:37:57 - Feat.: - Title: V Bruseli sme neprehrali, tvrdí minister Hirman o nevýhodnej dohode pre Slovensko 04 - Modified: 2022-09-28 11:56:43 - Feat.: - Title: Novým štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva je hovorca trnavskej automobilky Peter Švec 05 - Modified: 2022-09-27 22:00:00 - Feat.: - Title: Podnikateľské desatoro posúvam ďalej
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. október 2022 15:44