Andrej DankoTASR/Martin Baumann
StoryEditor

SNS bude mať vlastného kandidáta na prezidenta. Samostatne pôjde aj do komunálnych volieb

09.12.2017, 13:18
Autor:
TASRTASR
Andrej Danko zatiaľ konkrétne meno prezradiť nechce.

Slovenská národná strana bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. Povedal to v sobotu šéf SNS Andrej Danko po rokovaní rozšíreného Predsedníctva SNS v Oponiciach.

Danko však konkrétny zatiaľ nechcel byť. "Viem však o ľuďoch s charizmou, ktorí by boli vhodnými kandidátmi," povedal predseda SNS na tlačovej konferencii. Potvrdil tiež, že SNS pôjde samostatne aj do komunálnych volieb.

Rozšírené predsedníctvo SNS hodnotilo aj výsledky volieb do VÚC. Rozhodlo, že v januári dôjde k zmenám na postoch niekoľkých okresných predsedov. Zmeny by sa podľa Danka mali týkať zhruba desiatich okresov. "Ide o miesta, kde som bol zbytočne súcitný pre históriu strany," uviedol Danko.

Vláda je veľká škola

SNS má byť podľa jeho slov ambicióznejšia, pretože "o jej politiku je záujem". Byť vo vláde so Smerom-SD a Mostom-Híd je podľa neho veľkou školou. Danko by chcel z politiky "odohnať šialencov a polobláznov". Zvažuje z nej aj odchod, ak by sa mu to nepodarilo.

​SNS na predsedníctve vyhodnocovala uplynulý kalendárny rok. Danko je spokojný s tým, ako si v ňom strana počínala. SNS podľa neho ustála svoje pozície, "a to napriek tomu, že sa o strane hovorilo, že môže za všetko zlé".

Za veľký úspech SNS považuje Danko diskusiu o zavedení dobrovoľného 13. a 14. platu. Poukázal na to, že sa podarilo presadiť aj viaceré tézy strany v oblasti pôdohospodárstva a obrany.

"Ak sa nám podarí presadiť 13. a 14. plat bez odvodov a dane z príjmov, chcem, aby bol v našom volebnom programe 2020 už 13. a 14. plat povinne v spoločnostiach, ktoré budú dostávať daňové a štátne úľavy," dodal.

K prezidentským voľbám sa v piatok vyjadril aj premiér Robert Fico (Smer-SD). Potvrdil, že kandidovať nebude. Súčasný prezident SR Andrej Kiska zverejní rozhodnutie o tom, či bude opätovne kandidovať na túto funkciu, najneskôr do septembra 2018.

Gajdoš vstúpil do strany

Minister obrany Peter Gajdoš vstúpil do Slovenskej národnej strany. Povedal to v sobotu predseda SNS Andrej Danko po rozšírenom rokovaní predsedníctva strany v Oponiciach. Gajdoš vo funkcii šéfa rezortu doteraz vystupoval ako nominant SNS.

Danko si Gajdoša ľudsky váži a jeho rozhodnutie ho teší. "Som rád, že pri mne kariérne stojí, vážim si ho. Nie je chybou, že ministrom obrany sa stal vojak," uviedol šéf SNS na tlačovej konferencii.

Nepáči sa mu, že niektorí Gajdoša vo funkcii spochybňujú. Ocenil, že sa podujal na inventarizáciu zásob v muničných skladoch, "ktorá sa v takejto forme na Slovensku uskutočnila vôbec po prvýkrát".

01 - Modified: 2022-08-18 11:22:14 - Feat.: - Title: Bývalému šéfovi SNS Jánovi Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie z korupcie 02 - Modified: 2022-08-09 08:14:18 - Feat.: - Title: Korčok: Prezidentské voľby v Bielorusku boli v rozpore s demokratickými princípmi, ku ktorým sa hlásime 03 - Modified: 2022-08-10 04:39:51 - Feat.: - Title: Mimoparlamentné strany majú nevídanú podporu. Posilňujú sa progresívci aj Andrej Danko 04 - Modified: 2022-06-19 10:44:36 - Feat.: - Title: Obžalovaný oligarcha SNS Kvietik o Dankovi mlčí, svedok ho okrem úplatkov spojil aj s miliónovými dotáciami 05 - Modified: 2022-06-16 09:13:46 - Feat.: - Title: Slota po obvinení z korupcie: luxusná hacienda skončila v rukách jeho syna
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
18. august 2022 22:06