TASR

Bohumilov zápisník: Slovenská reprezentácia na úvod šampionátu proti odvekému rivalovi

05.05.2018, 19:47
Slovenský hokejový tím hrá v prvom zápase majstrovstiev sveta s Českom.

Minúta po minúte zo zápasu Slovensko:Česko 22:51 V nedeľu hrá Slovensko proti Švajčiarsku Turnaj pokračuje, Slovensko hrá proti Švajčiarom v nedeľu o 20:15. Stretneme sa na rovnakých miestach ako dnes. Dovi, dopo.  22:44 Slovensko prehralo prvý zápas Desať sekúnd od troch bodov, nakoniec si Slovensko pripisuje do tabuľky len jeden. Česi boli lepší, vyhrali ale - ako inak - so šťastím. Tradične.  22:43 Jaškin, 3:2 pre Česko V predĺžení sme nemali šancu. Jaškin pretlačil jeden puk do bránky.  22:42 V predĺžení sa ukazuje individuálna sila Inými slovami, Česi korčuľujú s pukom, Slováci ich naháňajú.  22:40 Nečas nedal šancu Narazil do Čiliaka a potom do mantinelu. Vyzerá otrasený.  22:39 Červenka skúsil šťastie To ale zatiaľ vydýchava po poslednej polminúte tretej tretiny.  22:38 Traja proti trom Predĺženie bude v atraktívnom formáte.  22:37 Momentum! Obľúbený výraz Rasťa Staňu sme počuli až po uplynutí riadneho hracieho času. Momentum je na českej strane pred štartom predĺženia.  22:36 Hlavy Slovákov sú dole Cigneľ tou svojou len krúti. Stačilo trafiť prázdnu bránku. Bod je istý, mali to ale byť tri.  22:34 Vyrovnané, 2:2 Desať sekúnd pred koncom vyrovnal Nečas. To ani nie je možné. Puk prešiel medzi nohami Ćiliaka.  22:33 Cingeľ netrafil prázdnu bránku Mal to oveľa bližšie ako Haščák, bol už v útočnom pásme. Škoda!  22:32 Strely 17:37 pre Čechov.  22:31 77 sekúnd Český tlak trvá, raz pomohla aj konštrukcia. Odolávame. Česi si berú oddychový čas.  22:29 Haščák netrafil prázdnu bránku Strieľal od vlastnej brány, mal to ďaleko. Znova buly pred Čiliakom.  22:28 Power play Česka! Ešte dve a pol minúty. Po ofsajde sa ale Francouz vrátil do bránky.  22:26 Ďalšia šanca Čechov Čiliak čaruje, chytá strelu Červenku spomedzi kruhov. Gól visí vo vzduchu. Vyrovnávajúci.  22:24 Uff! Tuším Řepík netrafil prázdnu bránku. To boli nervy. A ešte budú!  22:21 Zakázane sa uvoľnili aj Česi Päť a pol minúty pred koncom sa pozrieme pred českého brankára.  22:19 Šanca Mikuš Na druhej strane Jaškinov nájazd. Jazda hore - dole po minútach bojovného hokeja.  22:18 Jurčov nájazd Francouzov betón dostal pukom.  22:18 Prežili sme Ešte deväť minút. Vydržať!  22:16 Výhoda je, že teraz môžu Slováci vyhadzovať puky za Francouza beztrestne.  22:15 Oslabenie Ďaloga si pridržal protihráča za pás a taký prejav náklonnosti je v hokeji nedovolený.  22:12 Bondra strieľal Pekne, spoza hráča, ale mimo. Škoda.  22:11 Timeout, Slovensko Ramsay si berie oddychový čas, naši len vyhodili na zakázané uvoľnenie po dlhom úpornom bránení.  22:07 České šance Teraz nás zavreli súperi pred brankárom, Šulák, Nestrašil a ďalší strieľajú na Ćiliaka nepríjemné puky.  22:04 Hru ovláda zlý ľad Puk sa zatiaľ nekĺže ako sú hráči zvyknutí, vznikajú nečakané situácie.  22:01 Nečas začal šancou Vedľa bránky poslal puk.  22:00 Hráme tretiu tretinu Naši znova sprava doľava na vašom internete, červení česi korčuľujú oproti.  21:58 No dobre, ešte jedna tretina Dvadsať minút pred koncom Slovensko vyhráva o gól. Vydržať!  21:58 Reklama "Jóój, klobásky" môže byť nové "Tečie vám práčka". Čítali ste to tu ako prví.  21:56 Výhercovia SMS hry Na titulku bolo Výhercovia: Meno, Priezvisko, Mesto. Niekto stlačil iný gombík ako mal. Hihi.  21:54 "Musí sa hrať systémom proti talentu," hovorí Valábik že Česi majú lepších hráčov a my viac rozumu. Ešte to aj dokazuje na spomalenom zábere. Mohli by ho zamestnať na plný úväzok v tej televízii.  21:52 Prestávku vyplnil príbeh Rolanda Petrovického a smska z hľadiska. Od Čecha. Požadujúceho rezignáciu trénera. Odpísal som, že pokoj, ani my tomu ešte neveríme. Preventívne.  21:45 Znova závar Aj na konci druhej tretiny to bolo o centimetre. Puk vypadol za Čiliaka a prešiel dvadsať centimetrov vedľa pravej tyčky. Štastíčko! 21:43 Nagy s Hronekom si vymieňajú slovíčka Také, ktorým rozumejú všetci na oboch stranách a také, ktoré by som sem nenapísal lebo to možno čítajú aj juniori.  21:42 Hrá sa teraz viac medzi mantinelmi, dve minúty pred koncom šancí ubudlo. Teraz chytil Čiliak jedného Červenku, ale to nebola gólovka.  21:41 Šulákov kaderník Je ten istý, čo Jágrov. Vpredu nič moc, vzadu párty.  21:36 Jedna Češka zaspala Prebudil ju až pán, na ktorého ramene mala hlavu. Videl sa na obrazovke. No nehovorím, ľudia, príbehy, prerušené sny.  21:35 Ďalší trend Réžia neváha a často prestriháva na divákov v hľadisku. Je to vynikajúce, diváci si zápas užívajú a dobre sa na to pozerá. Lebo vyhrávame.  21:33 Sme v plnom počte Aj druhé oslabenie Slovensko prežilo, mali sme ale šťastie.  21:32 Hyka sám pred Čiliakom Znova obrancovia zabudli na útočníka Čechov, Hyka blafák nepremenil ale bola to stopercentná šanca.  21:30 Čajkovský hlúpo fauloval Zbytočne dal Řepíkovi rukavice pod nos, ide si oddýchnuť na trestnú lavicu.  21:29 Zápas je v druhej polovici Na strely 12:17, na buly 9:28, ale no a čo keď na góly vyhrávame?   21:25 Červenka zatápa Vydarené striedanie českého kapitána, zatiaľ odoláva vedenie slovenského tímu.  21:22 Čiliak chytá Nestrašil s Jaškinom sa pokúšajú vyrovnať. Náš brankár ale pôsobí zatiaľ veľmi dobre.  21:21 Číslo 9 má v českom drese Sklenička. Dúfajme že ho v ďalšom priebehu MS nebudú musieť komentátori premenovať na Pohárik, aby boli v súlade so spisovnou slovenčinou ľúbozvučného charakteru.  21:19 Sekera, 2:1 Ďalšia využitá presilovka, Sekerovo nahodenie tentokrát ani nebolo treba tečovať. Skvelé!  21:17 Presilovka Jaškin si pôjde znova posedieť na striedačke a mal by ísť aj Šulák. Prvý menovaný zbúral Buca pri mantineli odzadu, druhý ešte škaredší lakeť na Svitanu rozhodcovia nezapískali.  21:15 Nálada v hľadisku sa vyrovnala Česi ale zdá sa aktuálne viac kričia.  21:11 Vyrovnané, 1:1 Po nevyužitej presilovke Kubalík prevzal prihrávku od Jaškina a zasunul za Čiliaka. Chybu urobil Nagy vo vlastnej tretine.  21:10 Na buly 21:6 pre Čechov, hovorí Palo Gašpar. Nedodáva ale, že najlepší centri sú zranení a absentujú a na kľúčovej pozícii dlhodobo zaostávame.  21:09 Hráme druhú tretinu Naši v bielom zľava do prava, súper v červenom opačným smerom.  21:03 "Každý útočník by mal trénovať ako tečovať nahodenie pred brankárom lebo koordinácia rúk a očí sa dá naučiť a každý obranca ako čo najskôr a čo najlepšie nahodiť puk," hovorí cez prestávku Valábik. Dobre hovorí, nehovoril som?   20:54 Koniec prvej tretiny: SVK 1 - CZE 0 Čiliak sa ale ešte zapotil v posledných sekundách po rane Gudasa od modrej čiary. Ale vyhrávame a druhú tretinu začneme skrátenou presilovkou.  20:52 Česká 23 ide na hanbu Jaškin sekol Čiliaka a ide si to odsedieť. Česi v publiku už rozhadzujú ruky a z pier im ľahko odčítať "ty vole" smerom na rozhodcov.  20:50 Nagy fauloval Ćuduje sa, hoci odstavil protihráča kolenom. Niektoré návyky z našej ligy sa prenášajú aj na medzinárodný ľad. To čudovanie, samozrejme.  20:47 Nestrašil nastrašil Jaškin nepretlačil a nevyrovnal.  20:46 Chvíľka vo vlastnej tretine Plekancovci si vypracovali tlak, musíme sa brániť štyri minúty pred koncom.  20:42 Teraz sme lepší, máme viac šanci, skúsil aj Marcel Haščák. Trafil leva na hrudi Francouza.  20:40 Aj prvý útok si pripravil šancu, Nagyov puk vykopol brankár betónom pred seba, odkiaľ ho obrancovia upratali.  20:39 Cingeľ v šanci Z ničhoho nič zostal pred Francouzom útočník zo štvrtého útoku, takmer sa mu podaril klasický teplomer.  20:37 Strely zatiaľ 4:7 20:35 Prečo si točia hokejky? Prvý čudný trend: viacerí hráči si pred vhadzovaním otáčajú hokejku v ruke. Náhoda, alebo nejaký nový trik na lepší úchop?  20:32 V hľadisku majú prevahu Česi Lepšiu náladu ale zatiaľ Slováci na výlete na severe Európy.  20:31 Čiliak chytá Faksovu strelu, Česi chcú vyrovnať čím skôr.  20:28 Gól! Krištof! Vyhrávame 1:0 Sekera nahodil, pred brankárom tečoval center prvého útoku Michal Krištof. Radko Gudas si ani nestihol zanadávať na trestnej lavici.  20:27 Presilovka Gudas fauloval Bondru a pôjde na hanbu. Stavím sa, že aj Leo Gudas fauloval Petra Bondru niekedy pred tridsiatimi rokmi vo federálnej lige. Synovia idú v šľapajách otcov. Už len nech Dávid strieľa góly ako legendárny Pééťo Bondra!  20:24 Prvý český útok pritlačil štvrtý slovenský. Stále čakáme na prvý gól.  20:22 Dve Jánošíkove bomby Nedali sme gól, ale hrá sa stále hore-dole. Je začiatok turnaja, hráči vyzerajú byť tak správne nadržaní na majstrovstvá sveta.   20:21 Kousal kousal Feherváry bol pod tlakom a stratil puk, následne prvá strela Slovenska na opačnej strane. Mikúš trafil Francouza, ktorý chytá za Čechov. Odvtedy prebehli ďalšie dve šance, po jednej na každej strane. Nestíham písať!  20:19 Plekanec na Kubalíka, prvá šanca. Bol sám pred Ćiliakom úplne sám! Minul bránku našťastie.  20:17 Prvá minúta je za nami. Stále 0:0. Ešte sme ale neboli inde, ako vo vlastnej tretine.  20:15 Hráme!  20:15 Pískajú Fín, Američan Na čiarach Švéd a Kanaďan. Slováci začnú sprava doľava, Česi presne opačným smerom. Zebry budú korčuľovať v pruhovanom hore-dole po ľade.  20:14 Zostava Česka Šťastný Francouz Kousal Skleničku. Faksa Horák Chytil? No Jaškin! Co ta Hrachovina a Řepík? Do Rittich, Jordan Nestrašil - Musil Chytil Šulák a Hyka. Hm, tak to je Nečas. Viac v špeciálnom Power Rankingu. 20:07 V bránke bude Čiliak, mimo zostavy Grman, Hovorka, Kudrna aj brankár Godla.  Komentovať budú Pavol Gašpar a Rasťo Staňa, celkom určite No. 1 hokejový komentátorsky televízny dvojzáprah súčasnosti.  20:01 V štúdiu RTVS víta divákov moderátor Krutý. Azda ho nevyberali symbolicky. Hosťami sú Boris Valábik (bude super, uvidíte) a ceruzkový analytik Tóth.  19:59 Slováci v bielych dresoch G-B-S vysielali reportáž a v nej zábery zo šatne, kde mali naši chlapci prichystané biele dresy. V takom prípade budú Česi v červených. Presne ako v roku 2012, keď im Šatan s Hudáčkom vietečo. Vypálili rybník.  19:57 Inštruktáž Pre čitateľov, ktorí Zápisník čítajú prvýkrát: Autor (teda ja) je Telovýchovný vedúci prvého neobjektívneho športového portálu TakUrčitee.sk. Online prenosy sú preto rovnako neobjektívne zápisky videného. Snáď vás pobavím a prídete zajtra čítať znova.  Pre verných čitateľov na TakUrčitee: Zápisník počas MS v Dánsku vyrábame v (technickej) spolupráci s HNonline.sk. Znamená to prevratnú novinku - nemusíte refrešovať, článok sa bude aktualizovať aj sám. Dobré, nie?  19:28 Správy RTVS reportovali, že po zápase sa fanúšikovia stretnú na federálnej afterparty. Či si Česi prepašovali do Dánska pivo z domova v plechovkách a Slováci borovičku, už v reportáži nezaznelo. Pre oba tímy sa turnaj dnes len začína, zásob bude isto ešte dostatok.  19:21 Odporúčané čítanie a počúvanie Kým hodí rozhodca prvé buly môžete stráviť večeru, alebo môžete stráviť čas čítaním a počúvaním o hokeji. Päť vecí ktoré ste o Slovákoch nevedeli je zaujímavý článok a TakUrčitee Podcast zaujímavé počúvanie pred najsledovanejším turnajom roka.  19:17 O hodinu sa to začne Dobrý podvečer, budeme dnes spolu sledovať prvý zápas Slovenska na hokejových MS v Dánsku. Neviem ako vy, ja sa neviem dočkať.

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 04 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 05 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
23. apríl 2024 17:57